Чи депортують чоловіків з країн ЄС - відповідь демографа
Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ, дав інтерв'ю, де зокрема розповів, чи можуть українських чоловіків депортувати з країн Євросоюзу.
Про це розповідає ТСН.
Так експерту поставили запитання, що нещодавно у ЗМІ заговорили про першу депортацію українця з Німеччини по запиту українських правоохоронців, бо нібито ця країна вперше дозволила депортувати чоловіка, який не захотів служити в ЗСУ та мав проблеми з законом в Україні, та чи може бути таке, що депортація стане масовим явищем.
"Сумніваюсь, що цей випадок пов’язаний з тим, що чоловік не хотів служити в ЗСУ. Свого часу Україна вже зверталася до країн ЄС з проханням повертати наших чоловіків призовного віку і всі країни у цьому нам відмовили", - нагадав Гладун.
Він пояснив, що ймовірно, йдеться про людину яка, скоїла якесь правопорушення або ж їх було декілька, тому німецька сторона могла вирішити, що дана особа не бажана на території Німеччини. Але, на його думка, навряд це якось пов’язано з мобілізацією в Україні.
"Тому у подальшому, навряд чи можлива якась масова депортація українських чоловіків. Справа в тому, що європейські країни, кожна по-різному, зацікавлені, щоб частина українців залишилася у них на тривале проживання або ж на їхньому ринку праці. Особливо це стосується наших дітей та молоді", - надав пояснення Олександр Гладун.
Демограф висловив думку, що кожна країна в подальшому буде проводити з цього питання окрему політику.
"А після закінчення війни, соціальна допомога для українських біженців буде зменшуватися, а потім і взагалі припинена. Наші люди будуть змушені вирішувати – або працювати у цій країні, не будучи її громадянами, або ж повертатися до України", - зазначив фахівець.
Наприклад, у Чехії, українські мігранти проживають у соціальному житлі і за нього не сплачують коштів. Тому місцева влада дає їм термін на пів року, щоб людина за цей час працевлаштувалася і після цього починають брати платню за житло. Якщо ж людина не хоче працювати, то вона має знайти кошти за житло або ж повертатися до України.
"Тобто в кожній країні ці процеси відбуваються по-різному. Ймовірно, що кожна держава буде вирішувати питання з нашими біженцями виходячи зі своєї конкретної ситуації. Але те, що соціальна допомога для українців з часом припиниться – це рано чи пізно станеться", - наголосив Олександр Гладун.
- 334 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 21:56 Швейцарія виділить понад $6 млрд на відбудову України
- 19:00 У Рубіжному окупанти припинили видачу довідок
- 18:00 Сіверськодонецька громада спрямувала понад 70 млн грн на підтримку сил безпеки та оборони
- 17:00 Кремінська громада надає гроші ВПО на переїзд до місця працевлаштування в іншому місті – хто може отримати
- 16:07 Як отримати 50 000 грн для дитини після депортації, з ТОТ або після примусового переміщення
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «ВПО, які вже інтегрувалися, не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок», - Харченко 30.06.2025 переглядів: 10205
- «Люди хочуть жити ближче до дому»: Кулеба про плани щодо муніципального житла для ВПО 05.07.2025 переглядів: 2024
- Для луганських переселенців є вільні місця у МТП у Дніпрі (АДРЕСИ) 30.06.2025 переглядів: 1782
- Перевірки ВПО та нововведення у соціальних виплатах: що зміниться з 1 липня 01.07.2025 переглядів: 1771