В Україні близько п'яти мільйонів людей відчувають брак їжі, частина з них голодує, - ООН

В Україні близько п'яти мільйонів людей відчувають брак їжі, частина з них голодує, - ООН

Приблизно п’ять мільйонів українців стикаються з проблемою продовольчої безпеки, причому найбільші потреби зосереджені в районах поблизу лінії фронту.

Про це свідчать дані, зібрані Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП).

В Україні "мільйони людей жертвують власною їжею, щоб їхні діти могли їсти. Інші залазять у борги, щоб купити достатню кількість їжі, щоб прогодувати свої сім'ї".

"ВПП продовжує щомісяця надавати продовольчу та грошову допомогу майже 1,5 мільйонам українців, переважно у прифронтових регіонах. Незважаючи на ці зусилля, більше половини людей у ​​Херсонській області на півдні стикаються з сильним голодом, а двоє з кожних п’яти людей стикаються з голодом у Запорізькій та Донецькій областях на сході", - йдеться у повідомленні

За даними моніторингу ВПП, 72% тих, хто отримує продовольчу допомогу, повідомили, що їм доводиться скорочувати продукти харчування, купувати менш поживні продукти, пропускати прийоми їжі або позичати гроші, щоб прогодувати сім’ю. У шести прифронтових регіонах майже третина всіх людей відчуває нестачу їжі.

У районах, близьких до війни, комерційні ланцюжки поставок порушені, інфраструктура часто пошкоджена або зруйнована, а можливості заробити гроші обмежені. Там, де супермаркети є доступними та забезпеченими, багато сімей не можуть дозволити собі поживну їжу. Вартість основних продуктів харчування зросла на 25% за останній рік, а деякі основні овочі подорожчали більш ніж удвічі.

З березня 2022 року ВПП надала Україні допомогу в еквіваленті 3,3 мільярда обідів і розподілила 445 000 метричних тонн їжі.

"Тим часом виклики доставки рятувальної допомоги поблизу лінії фронту зростають. За останні шість місяців пункти розподілу продовольства ВПП та транспортні засоби чи активи її місцевих гуманітарних партнерів більше 20 разів зазнавали ударів безпілотників, обстрілів або ракет, що ставить під загрозу гуманітарні операції", - зазначається у повідомленні. 

Нагадаємо, в окупованому Сіверськодонецьку люди вимушені брати безкоштовні обіди, зокрема  гарячий суп, який розливали у поліетиленові пакети.