Борис Джонсон про угоду США щодо копалин України: "Грабіжницька, як і ленд-ліз у 1941 році"

Борис Джонсон про угоду США щодо копалин України: "Грабіжницька, як і ленд-ліз у 1941 році"

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає угоду президента США Дональда Трампа про рідкісні мінерали з Україною грабіжницькою, але "це єдиний спосіб рухатися вперед".

Водночас Джонсон сказав Politico, що бачив останній проект пропозицій і наполягає, що він більш сприятливий для України, ніж перший проект.

Джонсон провів паралелі між запропонованою угодою та ленд-лізом, програмою США часів Другої світової війни, спрямованою на поповнення запасів союзників, у тому числі за допомогою довгострокових позик.

"Так, з одного боку це грабіж, але так само було з ленд-лізом у 1941 році, чи не так? Американці абсолютно нас запекли. Скрутили нас. Я розумію, як тривожно думати, що ця угода може бути здирницькою для вашої країни. Але я дійсно вважаю, що потрібно пройти через цю фазу, визнати, чим ця угода є насправді", - сказав він.

Джонсон сказав, що поточний проект пропозиції зобов’язує Сполучені Штати бути разом з вільною, суверенною та безпечною Україною.

У короткому коментарі Джонсон підтримав те, що Зеленський стверджував раніше в неділю — що вимога про компенсацію в розмірі $500 млрд також більше не входить до останнього проекту угоди. "Українці досить добре домовилися", – сказав Джонсон.

Нагадаємо, Україна не підписала перший варіант угоди про рідкісноземельні матеріали із США, визнавши, що вона не відповідає українським інтересам.

Віцепрем'єрка Стефанішина заявила, що команди України і США погоджують інший варіант і перебувають на фінальній стадії.