Здача росії території чотирьох областей України призведе до гуманітарної катастрофи, - ISW
росія переупаковує свої максималістські вимоги до України у переговорах із США, вимагаючи відати їй території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, які контролюють ЗСУ.
ISW, аналізуючи заяви керівника МЗС рф Сергія Лаврова, пише, що росія використовує для цього свою змінену конституцію, в яку незаконно внесені захоплені області України попри те, що повністю їх окупувати військовим шляхом не вдалося.
Лавров 26 лютого заявив, що переговори, які призведуть до заморожування нинішньої лінії фронту в Україні, неможливі, оскільки конституція росії передбачає, що кордони росії охоплюють усі вищеназвані українські області. Він також заявив, що росія відхилить будь-яку мирну угоду, яка передбачатиме продовження поставок зброї Заходом Україні.
"Лавров переупаковує максималістські вимоги, які росія давно висуває до України, використовуючи псевдоправовий фасад, незважаючи на нелегітимність російської анексії української території згідно з міжнародним правом. Лавров, ймовірно, намагався виправдати давні вимоги росії, назвавши російську Конституцію законним і, отже, необхідним елементом у майбутніх переговорах зі Сполученими Штатами", - зазначає ISW.
Тобто росія вимагає від України здати кілька великих міст, які російські війська наразі не окупували і не мають перспективи захопити, передавши росії мільйон українців.
Йдеться про такі великі міста, як Херсон (довоєнне населення близько 275 000), Краматорськ (147 000 осіб) і Запоріжжя (706 000 осіб) — усі вони зараз залишаються під контролем України.
"Російська окупація таких великих населених пунктів значно посилила б гуманітарну катастрофу в Україні. Російська влада, ймовірно, застосувала б ту саму тактику пригнічення, переміщення та насильницької асиміляції проти українського цивільного населення, що проживає на цих територіях, як і проти мільйонів українців, які живуть під російською окупацією вже понад три роки", - зазначається у звіті ISW.
"Риторика Лаврова, ймовірно, є спробою шляхом переговорів досягти того, чого російські військові не можуть досягти силою", - вважає ISW.
Нагадаємо, росія неодноразово заявляла, що виступає проти розміщення військ країн НАТО в Україні, а міністр закордонних справ Сергій Лавров минулого тижня заявив, що Москва розглядатиме це як "пряму загрозу суверенітету росії", навіть якщо війська діятимуть там під іншим прапором.
Але Трамп заявив у понеділок, 24 лютого, що і він, і путін прийняли ідею європейських миротворців в Україні, якщо буде досягнуто врегулювання щодо припинення війни. Слова Лаврова підтвердив речник Кремля Дмитро Пєсков.
Після чого Трамп сказав, що "якась форма підтримки миру знадобиться" і потрібно, щоб вона влаштовувала усіх.
- 181 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Дітей ВПО у Дніпрі запрошують на заняття у вокальний гурток: контакти
- 17:02 У деяких областях України у неділю пройде мокрий сніг
- 16:30 Громади Луганщини збільшили видатки на підтримку війська майже на 200 мільйонів
- 16:02 рф масштабує інформаційну операцію проти України: що відомо
- 15:20 Зеленський заявив, що його неприємно здивувала реакція США на російський удар по Кривому Рогу
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти вимагають у містян надати доступ до їхніх квартир у Сіверськодонецьку. Якщо не буде власників, їх вскриють 04.04.2025 переглядів: 5682
- «Місто-примара, ким заселятимуть?» Люди висловилися про стан старих районів Сіверськодонецька 04.04.2025 переглядів: 2366
- У Лисичанську заселені до 30% квартир: решту окупанти хочуть "юридично оформити" 03.04.2025 переглядів: 2244
- Хто в “лнр” може безкарно зберігати медаль “За військову службу в Україні”, українські грамоти та нагороди 01.04.2025 переглядів: 1858