Європа спробує компенсувати розвіддані для України, а ЗМІ пишуть, що подібна заборона від США коштувала багато життів з-поміж ЗСУ

Європа спробує компенсувати розвіддані для України, а ЗМІ пишуть, що подібна заборона від США коштувала багато життів з-поміж ЗСУ

Європа планує докласти зусиль, щоб компенсувати розвідувальні дані, які Сполучені Штати Америки можуть перестати надавати Україні. Цю тему зокрема обговорювали на саміті в Брюсселі.

Про це пише Суспільне.

У коментарі ЗМІ речник МЗС Франції Крістоф Лемонд сказав, що поведінка адміністрації Дональда Трампа "є важливим питанням", бо США від початку повномасштабного вторгнення в 2022 році "були дуже активними у підтримці України".

"Щодо американської розвідки, то Європа, безумовно, намагатиметься компенсувати те, що США можуть перестати надавати", - заявив Лемонд.

Він додав, що попри зміну американської позиції, Франція продовжуємо вести діалог з адміністрацією президента, бо Париж "рішуче" налаштований підтримувати Україну.

Водночас Time пише, що рішення США припинити передачу військової розвідки Україні цього тижня:

  • сприяло просуванню російських військ на критично важливій ділянці фронту;
  • послабило переговорну позицію президента Володимира Зеленського;
  • призвело до загибелі багатьох українських військових за останні дні.

Про це повідомили п’ять високопоставлених західних і українських чиновників та військових, знайомих із ситуацією.

"Найбільш відчутними наслідки цього рішення стали для українських сил у російському регіоні Курськ, де вони намагаються утримати території, які захопили під час несподіваного наступу в серпні минулого року", - заявили у Time.

Крім того, припинення доступу до американської розвідки також позначилося на здатності українських військ завдавати дальніх та середньої дальності ударів по російських цілях. Деякі з цих ударів раніше здійснювалися за допомогою американських реактивних систем залпового вогню HIMARS.

У 2022 році, коли США вперше надали ці системи Україні, вони також почали передавати розвіддані з американських супутників, що дозволяло здійснювати точкові удари по російських командних центрах далеко за лінією фронту.

"Посилюючи відчуття покинутості, група західних «партнерів», яка допомагала отримувати та обробляти супутникову розвідку в штаб-квартирі української армії в Києві, залишила країну, повідомило джерело, близьке до Генерального штабу України", - йдеться у матеріалі.

Деякі європейські розвідувальні агентства кинулися на допомогу, щоб заповнити прогалину, що виникла через дії адміністрації Трампа. Проте на це знадобиться час, і вони навряд чи зможуть найближчим часом компенсувати можливості американської розвідки, про що заявили два українські офіцери.

"Ми дуже вдячні європейським партнерам. Це єдине, що дає нам надію, адже без цієї підтримки ми не виживемо", - сказав один з них.

Нагадаємо, що Україна більше не отримує від США оповіщення про пуски ракет з рф.