США звертаються до України за допомогою у створенні бойових дронів, - WSJ
Оборонні стартапи США об’єднали зусилля з українськими виробниками, щоб створити кращі, перевірені у війні дрони для американських військових.
Про це пише WSJ, зазначаючи, що американська технологія безпілотників стала розчаруванням на полі бою.
"Кремнієва долина використовує ноу-хау виробників дронів, які пройшли військову підготовку; "жодна американська компанія не встигає за Україною", - йдеться у статті.
Американські стартапи витратили мільярди доларів венчурного капіталу в надії на розробку малих безпілотних літальних апаратів, які, за словами Пентагону, потрібні для майбутніх конфліктів, але багато хто виробляє лише дорогі літаки, які не дуже добре літають .
Тим часом українські виробники безпілотників освоїли серійне виробництво дронів, попри обмежені ресурси, і шукають нових клієнтів і капітал.
Лише у 2024 році в Україні, за даними WSJ, виготовили 2 млн безпілотників – у 20 разів більше, ніж оцінювані потужності США (100 000 дронів на рік). Багато з цих апаратів здійснюють удари по російських військових об’єктах на сотні кілометрів.
При цьому, підкреслює видання, українські дрони в 10 разів дешевші за американські аналоги, стійкіші до радіоелектронної боротьби та швидко адаптуються до потреб фронту. Через це Пентагон починає співпрацювати з українськими стартапами.
WSJ наводить як приклад каліфорнійську компанію CX2, яка вже інтегрувала своє програмне забезпечення та сенсори в українські дрони, а також американське Управління оборонних інновацій (DIU), яке вперше законтрактувало два українсько-американські спільні проєкти.
"Навесні плануються бойові випробування – у разі успіху вони можуть отримати офіційні контракти від Міністерства оборони США", - йдеться у статті.
Водночас WSJ називає і перешкоди для співпраці у цьому напрямку: експортні обмеження України на постачання дронів за кордон, залежність від китайських компонентів, а це ускладнює закупівлю українських дронів для армії США, недовіра до американців в Україні через нещодавні політичні рішення США.
Нагадаємо, у 2024 році газета WSJ писала, що американські дрони від Skydio, які постачали в Україну, виявилися неефективними на передовій. Безпілотники не могли протистояти російським системам радіоелектронної боротьби та не літали на бажані відстані.
- 98 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Президент вручив «Золоту Зірку» та Ордени Богдана Хмельницького прикордонникам Луганського загону
- 17:05 Синоптикиня розповіла, коли українцям знову очікувати на потепління
- 16:30 На Всеукраїнській олімпіаді з математики Луганщину представляли сіверськодончани
- 15:10 "Підняття бойового духу не виграє війну": у The Telegraph розкрили деталі та наслідки операції на Курщині
- 15:00 Якщо субсидія на оренду житла для ВПО не спрацює, кошти програми перенаправлять, - Жолнович
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти сповістили про "аварійні" магазини у Сіверськодонецьку 13.03.2025 переглядів: 5323
- У Сіверськодонецьку окупанти неякісно відремонтували будинок 10.03.2025 переглядів: 2294
- У Лисичанську окупанти визнали “безхазяйною” ще одну квартиру (АДРЕСА) 10.03.2025 переглядів: 1595
- Ексчиновниця Сєвєродонецької ВЦА перейшла на бік окупантів – їй загрожує до 10 років тюрми 13.03.2025 переглядів: 1233