ЄС запускає масштабний проект з виробництва зброї та підтримки України, - Politico
ЄС має на меті запустити масштабний проект із розбудови своєї оборонної промисловості, спрямований на стримування росії та підтримку України, поки США відмовляються від континенту.
Про це пише Politico, зазначаючи, що має у розпорядженні проєкт цього рішення, який має назву "Біла книга".
"Відбудова європейської оборони потребує великих інвестицій протягом тривалого періоду", — йдеться в проекті.
Документ, підготовлений єврокомісаром з питань оборони Андрюсом Кубілюсом і головною дипломаткою ЄС Каєю Каллас, має бути представлений наступного тижня лідерам ЄС. Чернетка все ще може бути змінена до публікації.
Вирішальні елементи нової політики ЄС включають надання переваги виробництву зброї всередині блоку та "компаніям-однодумцям третіх країн", заохочення спільних закупівель зброї, спрощення фінансування оборонних проектів, зосередження на ключових сферах, де блок має дефіцит потенціалу, як-от протиповітряна оборона та військова мобільність, і скорочення бюрократичних процедур щодо інвестицій в оборону.
Зазначається, що рушійною силою нової політики є дії росії.
"росія є екзистенційною загрозою для Союзу, і, враховуючи її минулий досвід вторгнень до своїх сусідів і її нинішню експансіоністську політику, потреба у стримуванні російської збройної агресії залишиться навіть після справедливої та тривалої мирної угоди з Україною", — йдеться у проєкті.
Безпосереднім пріоритетом є забезпечення того, щоб Україна могла продовжувати відбивати напади росії.
"Без значних додаткових військових ресурсів, особливо зараз, коли США призупинили свою підтримку, Україна не зможе вести переговори про справедливий і тривалий мир з позиції сили", — йдеться у документі.
Крім того, велика увага у проєкті приділяється незалежності від США: "Європа не може сприймати гарантії безпеки США як належне і має суттєво збільшити свій внесок у збереження НАТО". Проте в ньому наголошується, що "НАТО залишається наріжним каменем колективної оборони в Європі".
У документі окреслено сім ключових сфер для пріоритетних інвестицій: протиповітряна та протиракетна оборона; артилерійські системи; боєприпаси та ракети; дрони та системи боротьби з дронами; військова мобільність; ШІ, квантова, кібернетична та електронна війна; стратегічні механізми, бойові можливості та захист критичної інфраструктури.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер і президент Франції Еммануель Макрон ведуть переговори між 37 країнами про створення "коаліції бажаючих" для миротворчої місії в Україні, якщо встановиться мирне врегулювання з рф.
- 136 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:30 ЛОВА: на окупованій Луганщині вдвічі збільшили тариф на сміття, окупанти вже два роки готують проєкт мосту у Щасті
- 10:07 Нічна атака на Україну: росіяни застосували понад 300 безпілотників та 30 ракет, – Зеленський
- 09:00 Окупанти атакували на межі Луганської та Донецької областей
- 19:00 Де можна звернутися по допомогу до лисичанських лікарів: адреси та графіки прийому
- 18:00 ЗМІ з посиланням на ЛОВА: понад 95% Луганщини - під окупацією, в зоні боїв залишаються мирні
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти провели конкурс краси між учасницями «лнр» та «днр». Кажуть, конкурс «відчиняє двері на міжнародну арену» 11.07.2025 переглядів: 12433
- путін сказав Трампу, що планує ескалацію на сході України і "хоче забрати все", - Axios 14.07.2025 переглядів: 7009
- Під окупованим Сіверськодонецьком безкоштовно роздають дачі 16.07.2025 переглядів: 4897
- Підходи до підтримки ВПО мають змінитися, - Харченко 14.07.2025 переглядів: 4887