"Ми відстежували долю 35 тис. дітей, які росія викрала з України", - директор підрозділу, який закриває Трамп
Підрозділ Єльського університету, який відігравав ключову роль у зборі доказів російських військових злочинів, скоєних в Україні, закриється 28 березня після того, як Державний департамент США скоротив фінансування.
Виконавчий директор Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету Натаніель Реймонд сказав Радіо Свобода, що цей крок є "катастрофічним ударом" по спробах задокументувати військові злочини та притягнути людей до відповідальності.
Реймонд сказав, що підрозділ наразі відстежує місцезнаходження 35 000 дітей, викрадених з України росією. Викрадення дітей є військовим злочином, і президент росії володимир путін був звинувачений у цьому Міжнародним кримінальним судом (МКС).
"Втрата нашої роботи — це ще одна перемога для тих, хто хоче приховати правду та не допустити відповідальності", — сказав Реймонд.
Державний департамент підтвердив припинення фінансування.
На запитання, чому, на його думку, фінансування було скорочено, Реймонд сказав: "Я хотів би знати відповідь на це питання. Важко не сприймати це особисто. Але це також є частиною хвилі скасувань у гуманітарній сфері та сфері прав людини".
Цей крок також є ще одним прикладом відмови адміністрації Трампа від міжнародної співпраці з документування військових злочинів, скоєних росією після того, як вона почала повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році.
Робота Єльського підрозділу заснована на розслідуванні відкритих джерел і надала докладні докази того, що Росія має систематичну програму вивезення дітей з України .
У своєму останньому звіті в грудні дослідники Єльського університету задокументували долю 314 дітей, які були піддані "систематичній програмі примусового усиновлення та виховання" російськими окремими особами та сім’ями.
Реймонд також сказав, що його команда втратила доступ до величезного архіву даних, накопичених за три роки. Раніше вони отримували доступ до даних через програму Державного департаменту.
Пізніше речниця Державного департаменту США Теммі Брюс пояснила, що фінансування групи дослідників Єльського університету, які й збирали дані про депортованих українських дітей, припинили "на основі оцінок цілої низки фінансових витрат, щоб з’ясувати, чи відповідають вони інтересам США".
Інформацію про видалення даних щодо дітей Брюс спростувала і назвала теорією змови або страхом. За її словами, ці дані перебувають під контролем Державного департаменту, і їх ніхто не видаляв.
- 135 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Двом студенткам вишів з Луганщини призначили урядові стипендії
- 18:00 Сєвєродонецька МВА хоче закупити дитячих путівок на майже 3,5 млн грн
- 17:09 Синоптикиня розповіла, скільки в Україні триватиме тепла великодня погода
- 17:00 Мешканців Луганщини закликають розказати правду про життя в окупації
- 16:05 У Кремлі вважають, що мораторій на удари по енергооб'єктах України закінчився
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести 11.04.2025 переглядів: 4474
- Окупанти продовжують виявляти у Сіверськодонецьку “безхазяйне” житло: нові адреси 17.04.2025 переглядів: 3959
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві – куди звертатися 14.04.2025 переглядів: 3512
- NRC частково відновлює надання грошової допомоги ВПО - хто може отримати 15.04.2025 переглядів: 3040