ЄС відхилив вимогу росії зняти санкції в обмін на припинення вогню

ЄС відхилив вимогу росії зняти санкції в обмін на припинення вогню

Європейська комісія заявила в середу, що виведення всіх російських військ з України буде однією з головних умов для скасування або зміни санкцій ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

"Припинення неспровокованої та невиправданої агресії росії в Україні та беззастережне виведення всіх російських військових сил з усієї території України було б однією з головних передумов для внесення змін або скасування санкцій", — заявила речниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Аніта Гіппер.

Дипломати розповіли Reuters, що більшість санкційних обмежень, перерахованих Кремлем у вимогах для припинення вогню у Чорному морі, стосуються санкцій та обмежень Європейського Союзу. Комісія додала, що в блоці немає санкцій проти сільськогосподарських товарів, але є "заборонні тарифи" на зернові продукти, імпортовані з росії та Білорусі, які набули чинності 1 липня. Подальші тарифи на інші сільськогосподарські продукти, а також на деякі добрива все ще обговорюються.

Наприкінці січня та на початку цього місяця країни Європейського Союзу продовжили дію двох рамок санкцій щодо росії ще на шість місяців. Будь-які зміни до санкцій вимагають одностайності 27 держав-членів.

"росія повинна зараз продемонструвати справжню політичну волю, щоб припинити свою незаконну та неспровоковану агресивну війну", - додав Гіппер. "Досвід показав, що росію потрібно оцінювати за її діями, а не за словами".

Нагадаємо, Кремль випустив заяву за підсумками 12-гоинних переговорів з СЩА, у якій йдеться, що росія погодиться виконувати припинення вогню у рамках "Чорноморської ініціативи" лише після зняття певних санкцій:

  • зняття санкційних обмежень з Россільгоспбанку та інших фінансових організацій, задіяних у забезпеченні операцій з міжнародної торгівлі продовольством (у тому числі рибопродукцією) та добривами, їх підключення до SWIFT, відкриття необхідних кореспондентських рахунків;
  • зняття обмежень на здійснення операцій торговельного фінансування;
  • зняття санкційних обмежень з компаній-виробників та експортерів продовольства (у тому числі рибопродукції) та добривами, а також зняття обмежень на роботу страхових компаній з вантажами продовольства (у тому числі рибопродукції) та добрив;
  • зняття обмежень на обслуговування в портах суден та санкцій із суден під російським прапором, задіяних у торгівлі продовольством (у тому числі рибопродукцією) та добривами;
  • зняття обмежень на постачання до російської федерації сільськогосподарської техніки, а також інших товарів, задіяних у виробництві продовольства (зокрема рибопродукції) та добрив.

При цьому у заяві США за підсумками переговорів ні про яке зняття санкцій не йшлося.