Лубінець про порушення ТЦК та СП: Збивають людей на дорогах, б'ють і незаконно затримують
Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що порушення прав людини з боку працівників ТЦК та СП набули системного та масового характеру.
Про це він написав на своїй офіційній сторінці у Telegram, зазначаючи, що готовий представити детальний звіт на цю тему у Верховній Раді.
"Складається враження, що незаконні затримання та побиття від представників ТЦК та СП стали новим вірусним трендом, який не зупинити без жорсткої реакції держави", - наголосив Лубінець.
Він перерахував небезпечні тенденції та випадки зловживань, наголошуючи, що Офіс омбудсмена фіксує "не просто окремі порушення, а відверті прояви насильства та зловживання владними повноваженнями".
Серед найбільш кричущих випадків:
- Фізичне насильство та непоодинокі випадки побиття громадян. Наявні ситуації, коли групи людей силоміць затримують на вулицях, у торгових центрах, біля метро, застосовуючи грубу фізичну силу.
- Збивання людей на дорогах. Надходять повідомлення про випадки, коли працівники ТЦК та СП навмисне спричиняють ДТП, щоб примусово зупинити велосипедистів або мотоциклістів.
Також Лубінець відзначив, що є порушення права на захист та правові гарантії.
Офіс омбудсмена фіксує такі порушення законодавства з боку працівників ТЦК та СП:
- Позбавлення права на правовий захист. Працівники ТЦК та СП не допускають адвокатів до затриманих осіб, перешкоджаючи їм скористатися своїми законними правами.
- Приховування інформації про затриманих громадян. Родичі та правозахисники не можуть отримати інформацію про місце перебування затриманих, що є прямим порушенням прав людини.
- Недопущення представників Уповноваженого ВРУ з прав людини. Через недопуск вони не можуть здійснювати контроль за дотриманням прав затриманих, що перешкоджає ефективному захисту громадян.
- Примусове підписання документів. Є численні свідчення, що людей змушують підписувати повістки або інші документи без роз’яснення їх змісту та правових наслідків.
- Затримання без належних підстав. Відомі випадки, коли мобілізаційні заходи застосовувалися до осіб, які мають законні підстави для відстрочки або взагалі не підлягають мобілізації (студенти, люди з інвалідністю, громадяни, що доглядають за важкохворими родичами тощо).
"Системність та масштабність цих порушень потребують термінових рішень на державному рівні задля забезпечення додержання прав людини в межах мобілізаційного процесу", - наголосив Лубінець.
"Я готовий у будь-який момент особисто прибути (у парламент, - ред.) та представити свій детальний аналіз цієї ситуації та запропонувати механізми вирішення цієї проблеми у правовому полі", - підкреслив він.
Нагадаємо, 2 лютого начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев заявляв, що упродовж лютого 2025 року для військовослужбовців ТЦК розроблятимуть обов'язкові правила щодо поводження із військовозобов’язаними.
"На жаль, так, негатив подекуди трапляється і з боку ТЦК. Але це не залишається непоміченим і не залишається без покарання. Проводяться розслідування, робляться відповідні висновки. Але що робить ворог? Він просто ці питання масштабує і нагнітає", — визнав Саранцев.
- 183 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:36 Вибори в Україні: в The Economist повідомили, коли та за яких умов Україна може їх провести
- 16:30 Підозру отримав екссуддя з Луганщини, який при окупантах став «суддею луганського гарнізонного воєнного суду»
- 15:28 Зеленський очікує на реакцію союзників на продовження росією атак по Україні
- 15:08 NYT: Україна мала наступати у Запорізькій області, але Сирський наполягав на Луганщині
- 15:00 росіяни намагаються відновити позиції у Надії
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Воював проти ЗСУ під Сіверськодонецком: оголосили підозру жителю Луганщини 28.03.2025 переглядів: 2407
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Лисичанська 25.03.2025 переглядів: 2229
- У шпиталі помер захисник з Лисичанська 23.03.2025 переглядів: 1963
- GEM знову надає гуманітарну допомогу мешканцям Сіверськодонецької громади та Луганщини 28.03.2025 переглядів: 1340