Наліт українських дронів базу бомбардувальників "Енгельс" обійшовся рф в $960 млн, - Forbes

Наліт українських дронів базу бомбардувальників "Енгельс" обійшовся рф в $960 млн, - Forbes

Успішна атака українських ударних безпілотників на російський аеродром "Енгельс-2" у Саратовській області 20 березня коштував рф 960 млн. доларів.

Про це пише Forbes, нагадуючи про повідомлення Генштабу ЗСУ про 96 знищених ракет Х-101 внаслідок удару.

"Ці 96 знищених ракет припали на два місяці виробництва на боєприпасному заводі КБ "Радуга" під Москвою. Кожен Х-101 коштує не менше 10 мільйонів доларів. Це означає, що ціна удару по Енгельсу могла становити 960 мільйонів доларів, не враховуючи додаткової шкоди, завданої сховищам палива та іншим об’єктам на базі", - йдеться у статті.

Видання нагадує, що атака 20 березня була не єдиною. 8 січня українські безпілотники завдали удару по Саратову під Енгельсом. Вибухи спровокували пожежу на великому складі, що містив 800 тис. тонн пального. Пожежа вгамувалася лише через шість днів. Але за кілька годин після цього, 14 січня, дрони вдарили вдруге. 

Водночас Forbes пише, що насправді пошкодження на "Енгельсі" можна виправити, а "Радуга" може збільшити виробництво нових Х-101. "І Україні може бути важко придбати достатньо боєприпасів глибокого ураження, щоб витримати повторні удари по Енгельсу", - попереджає видання.

Газета наводить дані української аналітичної групи Frontelligence Insight, згідно яким більше половини українських ударів по рф, які спостерігалися у період з вересня по лютий (багато з них були спрямовані на запаси боєприпасів), "мали обмежений вплив", оскільки російські бригади поспішали ремонтувати пошкоджені об’єкти, а російська промисловість адаптувалася, щоб компенсувати втрату виробництва.

За словами Frontelligence Insight, якщо атакувати частіше та використовувати більш важкі боєприпаси, ніж легкі ударні безпілотники, це може завдати тривалої шкоди.

"Але Україні не вистачає найкращих іноземних боєприпасів глибокого ураження — британських крилатих ракет Storm Shadow, подібних французьких ракет SCALP і американських ракет ATACMS — для проведення інтенсивної кампанії проти російської логістики. І Україна ще не створює достатньо подібних боєприпасів, включаючи "Нептун", самостійно", - зазначає Forbes.