У Кабміні кажуть, що обговорення нової версії угоди США про надра України "тільки шкодять"

У Кабміні кажуть, що обговорення нової версії угоди США про надра України "тільки шкодять"

У Кабміні підтвердили, що Україна отримала від США новий варіант угоди про корисні копалини.

Це під час години запитань до уряду в парламенті сказала міністерка економіки Юлія Свириденко.

"Це робоча версія, яка по суті відображає позицію юридичних американських радників. Ми формуємо свою позицію, і зараз процес теж формалізований. Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради", — зазначила вона.

Свириденко вважає, що "наразі будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди тільки шкодять і заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами".

Нагадаємо, 27 березня народний депутат Ярослав Железняк заявив, що отримав від урядовців новий проєкт угоди, яку США надіслали Україні. Тепер ця угода стосується не рідкісноземельних матеріалів, а усіх українських копалин і надр, включаючи газ і нафту. Він охарактеризував цю угод як "жах". Фактично, США хочуть отримувати прибуток і контролювати усі природні копалини України.

Видання FT того ж дня написало, що в новому проєкті угоди йдеться не лише про копалини, але й про всі мінеральні ресурси, включно з нафтою і газом, на всій території України.

Видання Bloomberg звернуло увагу на те, що адміністрація президента США Дональда Трампа вимагає “права першої пропозиції” щодо інвестицій у всій інфраструктурі та проєкти природних ресурсів у рамках переглянутої угоди про партнерство з Україною.

Якщо угоду укладуть, то Америка отримає величезні повноваження контролювати інвестиції в Україну. Йдеться про дороги, залізниці, порти, шахти, нафту, газ і видобуток найважливіших корисних копалин.

"Угода надасть США першу можливість на прибутки, перераховані в спеціальний інвестиційний фонд реконструкції, який буде контролюватися Вашингтоном. Важливо, що в документі зазначено й те, що США розглядають “матеріальні та фінансові переваги”, надані Україні після повномасштабного вторгнення РФ, як свій внесок до цього фонду. А також це означатиме, що адміністрація Трампа змусить Україну заплатити за всю військову та економічну підтримку, перш ніж Київ отримає будь-який прибуток із фонду партнерства”, – пише Bloomberg.