Альтернатива демобілізації: Міноборони готує нову директиву для ЗСУ
Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, який передбачає "декілька місяців відпочинку" після "90 днів безперервної служби і участі у бойових діях".
Про це розповів народний депутат України (фракція "Слуга народу"), член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, повідомляє "Радіо Свобода".
За його словами, такий механізм є альтернативою закону про демобілізацію.
"Це якраз той механізм, про який також зазначає в своєму зверненні міністр оборони, розроблений механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях, людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом декількох місяців. Це та альтернатива звільненню чи встановлення чітких термінів служби… Пан Умєров говорить, що ці рекомендації вже розроблені, будемо очікувати", – зазначив Веніславський.
За його словами, на рівні закону це "неможливо врегулювати", відтак найімовірніше це будуть "підзаконні нормативно-правові акти, директиви головнокомандувача Збройних сил".
"Це має бути директива: або рішення ставки, або наказ головнокомандувача… Тому що на рівні закону ми не можемо врахувати особливості бойових дій, коли яка кількість людей може бути звільнена", – сказав депутат.
Як зазначив Веніславський, закон про чіткі терміни служби вже розроблений, однак наразі він не бачить можливостей для його ухвалення.
"Сьогодні буквально на адресу Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки прийшла відповідна інформація за підписом міністра оборони Рустема Умєрова, який зазначив, що законопроєкт відповідний розроблений. В ньому передбачаються різні варіанти звільнення з військової служби після 36, 12 чи 18 місяців безперервної служби в зоні бойових дій чи безпосередньої участі в бойових діях. Але є позиція Генштабу, є реальна ситуація на фронті. І в умовах, коли росія на різних напрямках намагається тиснути, ухвалення такого закону одномоментно призведе до звільнення дуже великої кількості людей, що призведе до дуже негативних наслідків. Тому на цей момент говорити про те, що ми цей законопроєкт отримаємо, і він буде проголосований, це, як я вже неодноразово вам говорив, надто оптимістично", – резюмував Веніславський.
Нагадаємо, у січні перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявляв, що уряд вже розробив проєкт закону про демобілізацію під час дії воєнного стану готовий подати його у Верховну Раду.
Гаврилюк додав, що Міноборони необхідно три місяці на опрацювання цих механізмів, тож уряд відклав законопроєкт до весни.
- 87 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 Окупанти нарікають на великі борги за “комуналку” у Сіверськодонецьку: у мережі назвали винних
- 09:07 Трамп розпочав торгову війну з усім світом, крім росії, Білорусі і Пвінічної Кореї
- 09:00 РЕБи, БпЛА та інше: Луганщина передала прикордонникам обладнання на 10 млн
- 08:40 Окупанти атакували неподалік п'яти населених пунктів Луганщини
- 19:00 На Луганщині 11 пожеж завдали майже чотири мільярди грн збитків
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Воював проти ЗСУ під Сіверськодонецком: оголосили підозру жителю Луганщини 28.03.2025 переглядів: 3498
- Хто в “лнр” може безкарно зберігати медаль “За військову службу в Україні”, українські грамоти та нагороди 01.04.2025 переглядів: 1608
- GEM знову надає гуманітарну допомогу мешканцям Сіверськодонецької громади та Луганщини 28.03.2025 переглядів: 1546
- Контужені тварини та випалені дерева - військовий розповів про стан Серебрянського лісу 29.03.2025 переглядів: 1355