Влада думає про реформу оренди житла на тлі повільного запуску субсидій для ВПО

Влада думає про реформу оренди житла на тлі повільного запуску субсидій для ВПО

У парламенті та профільних міністерствах тривають консультації щодо зменшення податків на ринку оренди житла для його детінізації.

Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

«Цьогоріч стартував проєкт надання вимушеним переселенцям субсидій на оренду житла. Вже зараз ми можемо проаналізувати статистику і виявляється, що вона не є позитивною – орендодавці не дуже активно пропонують житло ВПО», – констатувала Шуляк.

За її словами, головна причина повільного впровадження субсидій – відсутність реформ на ринку орендних відносин у сфері житла.

«Люди не хочуть показувати свої доходи від надання житла в оренду, тому що це 18% податку на доходи з фізичних осіб і 5% військовий збір. Тобто орендодавець має заплатити 23% від суми оренди. Водночас держава не може по-іншому надавати субсидію, потрібно зареєструвати офіційний договір», – пояснила голова профільного парламентського комітету.

Шуляк повідомила, що сьогодні у парламенті ведуть активну дискусію з залученням профільних міністерств та експертної спільноти, щоб знайти баланс між наповненням бюджету та стимулюванням розвитку ринку оренди житла.

Головне питання – зменшення податків для орендодавців.

«Це допоможе вивести з тіні ринок орендного житла. Від цього виграють орендодавці, тому що в них будуть офіційні договори та доходи, а з цим набагато простіше жити. А також виграє держава, адже вона отримає податкові надходження для реалізації різноманітних програм», – резюмувала Олена Шуляк.

Раніше очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович наголошувала, що якщо субсидія на оренду житла для ВПО не спрацює, кошти програми перенаправлять.