Україна склала список бажань щодо миротворчої місії, - Politico
Україна разом із союзниками розробляє формат майбуньої миротворчої місії, яка розпочнеться у разі укладання мирної угоди з рф. Основна мета місії - запобігти повторній агресії з боку росії, особливо враховуючи заблокований вступ до НАТО.
Про це пише Politico.
Для цього Київ виступає за присутність іноземних військ на своїй території, включаючи сухопутні, морські сили та засоби протиповітряної оборони.
Павло Паліса, заступник глави Офісу президента, зазначив, що до коаліції можуть увійти до десятка країн, включаючи Балтійські та Північні держави. Співробітництво передбачається з урахуванням двосторонніх угод.
Ключові союзники України зустрінуться у четвер, щоб продовжити узгодження деталей будь-якої миротворчої місії, направленої в Україну в разі мирної угоди з росією. Їх очолить міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню та його британський колега Джон Гілі, які зустрінуться зі своїми колегами-міністрами оборони з так званої "коаліції бажаючих", до якої входять багато європейських країн, Канада та Австралія у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Начальники оборонних штабів Великої Британії та Франції були в Україні минулого тижня та провели брифінг для своїх колег на початку цього тижня, повідомили в міністерстві збройних сил Франції.
Зустрічі допомагають конкретизувати те, чого Київ хоче від миротворчої місії — він вважає критично важливим запобігання повторному нападу росії, особливо враховуючи те, що США та інші країни заблокували надії отримати запрошення приєднатися до НАТО.
"Ми обговорюємо присутність іноземних військ на суші, в небі та на морі. Протиповітряну оборону, а також інші делікатні стратегічні питання. Наші партнери розуміють, що потрібно Україні. Є деякі чутливі географічні точки, де ми хотіли б мати резерв", - сказав Politico президент України Володимир Зеленський на прес-конференції в Києві минулої п'ятниці після зустрічі штабів військових частин України, Франції та Великої Британії.
"Ми обговорювали не тільки кількість військ, а й питання мандату цих військ, а також інфраструктури. Для мене важливі дати, розуміння того, на якому етапі переговорів ми можемо реально розраховувати на контингент", - сказав Зеленський, додавши, що розраховує отримати ясність протягом місяця.
Україна також вважає, що будь-які західні війська, направлені в Україну, повинні супроводжуватися розширеною протиповітряною обороною та іншими заходами захисту, які також допоможуть убезпечити українців.
"Наприклад, якщо французька бригада заходить на певну ділянку території, навіть якщо вона розгорнута з мінімальною щільністю — наприклад, три солдати на кілометр — їй все одно доведеться забезпечити повітряне прикриття. Це стандарт військового планування", — сказав Паліса. Бригада налічує від 3 до 5 тисяч військовослужбовців.
Головна перешкода - відсутність гарантій від США. Багато країн не готові діяти без американської підтримки, що включає логістику, розвідку й авіаційне прикриття.
- 74 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:05 Україна і США підписали меморандум про надра в онлайн режимі
- 09:00 «Для мене керівництво — це не про кабінети, а про людей, ідеї та дії», - Харченко прокоментував призначення
- 08:13 Атаки росіян відбили від Надії та Греківки, - ЛОВА
- 22:13 Харченка призначили головою Луганської ОВА
- 19:00 Сіверськодончанина та лисичанина, які у 2022 році приєдналися до окупантів, судитимуть за держзраду
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести 11.04.2025 переглядів: 4430
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві – куди звертатися 14.04.2025 переглядів: 3407
- NRC частково відновлює надання грошової допомоги ВПО - хто може отримати 15.04.2025 переглядів: 2981
- ВР у першому читанні проголосувала за оновлення базового для ВПО закону 16.04.2025 переглядів: 2501