Підтримка росії з боку Віткоффа викликає занепокоєння серед республіканців та союзників США, - Reuters

Підтримка росії з боку Віткоффа викликає занепокоєння серед республіканців та союзників США, - Reuters

Найшвидший шлях до укладення перемир’я в Україні, за словами спецпосланця США Стіва Віткоффа, полягає у підтримці стратегії, яка передбачає надання росії контролю над чотирма східноукраїнськими регіонами, які вона намагалася анексувати у 2022 році.

Про це повідомили два чиновники США та п’ять обізнаних осіб Reuters.

"Цю позицію Віткофф вже озвучував раніше — зокрема публічно у подкасті з Такером Карлсоном минулого місяця. Проте Київ її послідовно відкидає, як і деякі американські та європейські чиновники, які вважають її максималістською вимогою Кремля", - йдеться у матеріалі.

Зокрема на зустрічі з Трампом генерал Кіт Келлог, посланець президента з питань України, виступив проти пропозицій Віткоффа. Він заявив, що Україна готова обговорювати деякі умови щодо спірних територій, однак вона ніколи не погодиться передати їх росії в односторонньому порядку. Про це повідомили два джерела.

Однак зустріч, як зазначається у тексті, завершилася без ухвалення рішення Трампом про зміну стратегії США.

Ситуація з Віткоффом викликає напруженність

Джерела повідомили, що усередині адміністрації Трампа зростає напруженість щодо того, як зрушити з мертвої точки переговори між Україною та росією. Віткофф та Келлог (який підтримує активнішу допомогу Україні) мають різні погляди на подальші кроки, що підтверджують також чотири західні дипломати, які перебувають на зв’язку з посадовцями Білого дому.

Віткофф - старий друг Трампа - порушив стандартні правила безпеки, запросивши Кирила Дмитрієва - російського посланця, який перебуває під санкціями США - до себе додому на вечерю до зустрічі в Білому домі. Це викликало тривогу у Білому домі та Держдепартаменті, за словами двох обізнаних джерел. Американські посадовці зазвичай уникають приватного прийому російських представників, зважаючи на їхні розвинені можливості шпигунства. Врешті вечерю перенесли до Білого дому.

Деякі республіканці у Конгресі були настільки стурбовані симпатією Віткоффа до росії (особливо після його інтерв’ю з Карлсоном), що зв’язались із радником з нацбезпеки Майком Волтцом та держсекретарем Марко Рубіо, щоб висловити своє занепокоєння. Частина американських та європейських посадовців занепокоєна тим, що Віткофф, реалізуючи стратегію Трампа, стає легкою здобиччю для Кремля через брак досвіду в переговорах.

"Віткофф має піти, і Рубіо повинен зайняти його місце",  - йдеться у листі 26 березня від впливового республіканського спонсора Еріка Левайна. У листі, який бачили журналісти Reuters, Віткоффа критикують за похвалу путіну після інтерв’ю у Fox News.

Нагадаємо, що The Times писали, що Келлог допускає можливість поділу України, однак спецпосланник Трампа заперечив цю інформацію.