Мирний план Трампа може коштувати Зеленському президентства та дестабілізувати Україну, - Politico
Угода, яку пропонує президент США Дональд Трамп, є жахливою угода для України. Кровопролиття може припинитися, але Київ не лише вийде з цієї жорстокої війни розчленованим, але й не матиме жодних надійних гарантій безпеки.
Про це пише журнал Politico, нагадуючи, що рф не відмовляється від своїї завищених вимог, про що говоряь заяви мінісстра МЗС росії Сергія Лаврова.
Але, зазначає видання, навіть згідно із пунктами угоди Трампа, "не буде жодної відповідальності за задокументовані російські воєнні злочини, а також не буде жодної чіткої компенсації від Москви, наскільки нам відомо, за завдану нею шкоду".
Politico наголошує, що передбачувана поступка територій вимагатиме зміни Конституції та проведення референдуму.
"Угода, ймовірно, означатиме кінець президентства Зеленського та вкине Україну в політичну суматоху через неї, оскільки відмова від території, ймовірно, вимагатиме внесення змін до конституції та референдуму". - йдеться у статті.
Журнал наголошує, що за поточним проектом угоди Україна:
- відмовляється від вступу до НАТО;
- де-факто поступається окупованим територіям;
- отримує неясні гарантії безпеки від третіх країн, без підтримки з боку США;
- підписує угоду про поділ прибутку від корисних копалин на користь США;
- при цьому не отримує ні компенсацій від росії, ні гарантій відповідальності за військові злочини.
Politico зазначає: без чітких гарантій та військової підтримки з боку США це перемир'я буде лише перепочинком для путіна перед наступним етапом агресії.
"Звичайно, був момент, коли цього могло б бути й інакше — якби Захід не вагався на початку війни", - наголошується у статті.
"Російські війська могли б бути розбиті та вигнані з України ще у 2022 році, якби Захід спочатку зайняв жорстку позицію щодо росії, а Україна отримала б необхідну кількість зброї", — пояснив Politico колишній російський дипломат Борис Бондарєв.
"Коротше кажучи, потворна угода була передбачуваною. Якщо ви десятиліттями скорочуєте свої збройні сили та виробництво озброєнь, не вмієте проводити чіткі червоні лінії та не ставите складних питань, перш ніж давати обіцянки, ось що трапляється", - зауважує видання.
Нагадаємо, Лавров заявив бразильській газеті O Globo, що "міжнародне визнання" Криму, який росія незаконно анексувала у 2014 році, а також Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, які Кремль частково окупував після повномасштабного вторгнення у 2022 році, буде "імперативом" у будь-яких переговорах з Україною.
- 290 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 08:45 Ворог намагався просунутися з боку Нововодяного
- 19:00 Для сіверськодончан створили інтерактивну «Мапу Єдності»: деталі
- 18:00 Офіс Омбудсмана запускає безкоштовні правопросвітницькі вебінари для ВПО
- 17:00 Рубіжанина, якого в Україні підозрюють у держзраді, у рф засудили до 18 років за «тероризм», – росЗМІ
- 16:00 До 12 років позбавлення волі засудили посадовця філії окупаційного «Луганськгазу»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4377
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1707
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1015
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 844


Ворог намагався просунутися з боку Нововодяного
Для сіверськодончан створили інтерактивну «Мапу Єдності»: деталі
Офіс Омбудсмана запускає безкоштовні правопросвітницькі вебінари для ВПО
