Трамп має допомогти побудувати стіну між Україною і росією, а також окупованими територіями, - WP
Президент Дональд Трамп вірить у стіни на кордоні. "Стіни працюють", – казав він, і залишається рішучим налаштованим завершити стіну на південному кордоні США, якій демократи перешкоджали під час його першого терміну. Тим часом, ось ідея: Трампу варто побудувати стіну між росією та Україною.
Про це пише Washington Post.
Автор статті Марк Тіссен, який є науковим співробітником Американського інституту підприємництва та колишнім головним спічрайтером президента Джорджа Буша-молодшого, нагадує, що зараз подібну стіну з рф і Білоруссю споруджує Польща.
Проект фізичної перешкоди починається зі сталевої стіни, закріпленої колючим дротом та обгородженої глибоким протитанковим ровом. За нею: 650 футів протитанкових перешкод та мінних полів, за якими йдуть окопи, з яких польські та натівські війська могли б атакувати наступаючого ворога. За ними йдуть штучне болото та дренажний рів, а за ними, у свою чергу, військові бункери з гарматними баштами та підземними укриттями, де цивільні особи могли б шукати безпеки у разі бойових дій.
Ці вражаючі фізичні оборонні споруди будуть посилені високотехнологічними елементами, невидимими неозброєним оком. Польща будує базові станції вздовж кордону, оснащені складними системами раннього попередження, які збиратимуть сигнальну розвідку, дані з акустичних датчиків та зображення із супутників, розвідувальних літаків та безпілотників. Вони служитимуть центрами, з яких можна буде виявляти російські війська, що наступають, та відбивати їх за допомогою кінетичної зброї, засобів радіоелектронної боротьби та засобів боротьби з безпілотниками. Усі зусилля будуть підкріплені розвідувальними, спостережливими та рекогносцирувальними платформами на базі штучного інтелекту, а також чотирма системами "аеростатів", що складаються з радарів, прикріплених до масивних дирижаблів, що ширяють за багато миль над кордоном. Ці системи, які Польща замовила у Сполучених Штатів минулого року, вестимуть спостереження на відстані сотень миль.
"То чому б не поширити його на Україну? Якщо Польща може побудувати складний бар'єр, призначений для зупинки російської армії, то ми, безумовно, можемо допомогти Україні побудувати подібну систему на території, яка стане демілітаризованою зоною, подібною до Кореї, поряд з окупованою росією українською територією за будь-якої мирної угоди", - вважає автор, але зазначимо, він не враховує, що рф має дати згоду на таке будівництво.
"Враховуючи його переваги, цей проект буде вигідною угодою. Польща витрачає близько 2,5 мільярда доларів на захист свого 400-мильного кордону, тому вартість аналогічного бар'єру вздовж лінії фронту в Україні не повинна бути радикально більшою — трохи більше, якщо його розширити вздовж решти міжнародного кордону України з росією. Порівняно з 50 мільярдами доларів, які Україна хоче витратити на американську зброю, прикордонна стіна може бути найефективнішим способом гарантувати післявоєнну безпеку України", - йдеться у статті.
Тіссен вважає, що стіну в Україні можна було б побудувати безкоштовно для платників податків США.
"Дійсно, Трамп міг би допомогти Україні побудувати її з прибутком, використовуючи ті ж прямі позики з іноземного військового фінансування , які Польща використовує для будівництва ключових елементів свого "Східного щита" — позики, відсотки за якими виплачуються уряду США. Україна також могла б використати частину отриманих нею позик "Великої сімки" у розмірі 50 мільярдів доларів , що фінансуються за рахунок відсотків від заморожених російських активів. Або, якщо Європейський Союз погодиться, самі активи можна було б використовувати. Вартість стіни в Україні була б невеликою, а механізмів для її оплати — достатньо. Все, що потрібно, — це мирна угода та бажання її побудувати", - зазначає автор.
Проте він наголошує, що деяким українцям може не подобатися символіка стіни, що розділяє вільні та окуповані території їхньої країни, оскільки вони вважатимуть її сучасною "залізною завісою".
"Українцям слід пам'ятати: Берлінська стіна впала менш ніж через два десятиліття після її завершення; Холодна війна закінчилася, а Німеччина возз'єдналася. Те саме може колись статися в Україні", - підсумовує автор.
- 158 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Де можна звернутися по допомогу до лисичанських лікарів: адреси та графіки прийому
- 18:00 ЗМІ з посиланням на ЛОВА: понад 95% Луганщини - під окупацією, в зоні боїв залишаються мирні
- 16:55 Внесли зміни до умов пільгової іпотеки “Житло для ВПО”: про що мова
- 16:00 47-річну жительку Луганщини окупанти засудили за “шпигунство” до 15 років колонії
- 16:00 Трамп заявив Зеленському, що Україні потрібно йти у наступ у війні з рф, - WP
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти провели конкурс краси між учасницями «лнр» та «днр». Кажуть, конкурс «відчиняє двері на міжнародну арену» 11.07.2025 переглядів: 12425
- путін сказав Трампу, що планує ескалацію на сході України і "хоче забрати все", - Axios 14.07.2025 переглядів: 6713
- Під окупованим Сіверськодонецьком безкоштовно роздають дачі 16.07.2025 переглядів: 4849
- Підходи до підтримки ВПО мають змінитися, - Харченко 14.07.2025 переглядів: 4847