ЗМІ розповіли про вимоги Москви на перемовинах: йдеться про відмову від 5 регіонів

ЗМІ розповіли про вимоги Москви на перемовинах: йдеться про відмову від 5 регіонів

Під час зустрічі в Стамбулі 16 травня представники росії озвучили низку вимог до української делегації, за яких рф припинить вогонь. 

Про це пише Bloomberg.

"Російська сторона висунула жорсткі вимоги, за словами обізнаних з перебігом зустрічі осіб", - зазначає агенція.

Москва вимагає від Києва:

  • нейтрального статусу без присутності іноземних військ або зброї масового ураження;
  • відмови від вимог щодо репарацій від росії;
  • прийняття втрати Криму й ще чотирьох регіонів, які Москва повністю не контролює.

"Російська делегація заявила, що путін погодиться на припинення вогню лише тоді, коли Україна виведе свої війська з цих регіонів і здасть їх, зазначили джерела. Кремль вимагає міжнародного визнання всіх п’яти регіонів як частини росії", - повідомляє Bloomberg.

Подібне вимоги підтвердили й джерела РБК-України.

"Джерела видання розповіли, що російська делегація почала розмову "нахрапом", висунувши відразу кілька своїх максималістських вимог. Це зокрема прийняття Україною нейтрального статусу, фактичну відмову України від пʼяти українських регіонів (в тому числі тих територій, які РФ не контролює), вивід українських військ з цих територій, відмову від репарацій та захист прав російськомовних", - пише видання.

Зокрема помічник путіна Мединський прямо сказав що Кремль вимагає вивести свої війська з території Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, де росіянам нібито  лишилось лише 2% території.

"Якщо ви це не зробите - ми можемо піти далі, і на Харків, і на Суми. А взагалі ми можемо з вами воювати вічно, до кінця", - розповів один зі співрозмовників про погрози Мединського.

Водночас за даними ЗМІ, одним із трьох питань, які піднімала українська делегація під час переговорів, було припинення вогню.

"Тут першочерговою перепоною є те, що росіяни наполягають на тому, що потрібно спочатку домовитись і погодити всі контури та умови якогось перемирʼя, а вже тоді - припиняти вогонь. Україна ж наполягає на іншому порядку - спочатку припинення вогню", - розповіло джерело для РБК-Україна.

Нагадаємо, що Україна та росія вперше за три роки сіли за стіл переговорів.