«ВПО, які вже інтегрувалися, не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок», - Харченко
Більшість ВПО, які вже інтегрувалися, влаштували дітей у садочки або школи, мають налагоджений побут, не захочуть їхати у віддалені точки, де адміністрація може звести будинок.
Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів очільник Луганщини Олексій Харченко.
За словами Харченка, з 2022 року обліковано більше 200 тисяч ВПО, 100 тисяч перебувають за кордоном. Незахищені верстви населення мають у нас можливість розселятися в шелтерах у місцях тимчасового проживання.
«Є досить цікаві кейси в Лисичанській громаді: міська адміністрація домовляється з університетами, орендує гуртожитки в Києві. Я кілька з них відвідав, люди нібито задоволені – і ставленням до них, й умовами проживання», - каже Харченко.
Але, додав він, є незаповнені прихистки. От, для прикладу, в Самарі Дніпропетровської області працює місце тимчасового проживання Сіверськодонецької громади, яке не заповнене на 100 відсотків.
«І це свідчить про те, що попит на тимчасове проживання в людей уже зник. Людям на даний момент потрібне стале постійне житло. Тож давайте бути об’єктивними. Якщо наші народні обранці декларують 4,5 млн ВПО в Україні, які потребують житла, – чи можливо таку кількість людей забезпечити? Навряд. Принаймні, зараз. Ми починаємо роботу з дослідження цієї проблематики, хочемо зрозуміти, скільки людей фізично потребують житла. Скільки їх готові їхати в будь-яку точку України. Хто з них має роботу, хто не має, хто має віддалену. Хочемо зрозуміти потреби людей у компенсації. Бо, на мою думку, більшість ВПО, які вже інтегрувалися, влаштували дітей в якісь садочки або школи, мають налагоджений побут – вони не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок. Бо треба щось вирішувати з роботою, з садочками і таким іншим. А в мегаполісах ми будувати житло не можемо, зі зрозумілих причин», - вважає очільник області.
Також він розповів, що вже започаткували деякі програми компенсації першого внеску по іпотеці.
«Подивимось, як спрацює. Ефективність мені незрозуміла, бо ми тільки почали. Питання надскладне, воно не має простого і швидкого рішення. Та після роботи із визначення конкретних потреб наших ВПО ми зможемо зрозуміти, яким категоріям ми зможемо допомогти відносно швидко, а які маємо адвокатувати на рівні держави», - зазначив Харченко.
«За кілька місяців будемо мати результат», - підсумував він.
Нагадаємо, в Україні запустять онлайн-платформу для пошуку житла та роботи ВПО.
- 10349 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 Екскерівник Луганської ОВА Лисогор працює у “Люті”
- 11:00 Релокований бізнес Луганщини запрошують пройти опитування щодо проблемних питань
- 10:00 У Сіверськодонецьку розігнали підприємство, яке робило ремонти, куди тепер звертатися – люди не знають
- 09:42 «Це свято – воно було, є та буде», - Віталій Тарасов
- 09:00 ЛОВА: на окупованій Луганщині не видаватимуть біометричні паспорти, у Лисичанську затопило багатоповерхівку
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Під окупованим Сіверськодонецьком безкоштовно роздають дачі 16.07.2025 переглядів: 5101
- Мешканці захопленої Луганщини не зможуть позбутися паспорта рф навіть при підозрі в екстремізмі. Ціна на газ зросла на 62% 18.07.2025 переглядів: 5066
- Внесли зміни до умов пільгової іпотеки “Житло для ВПО”: про що мова 18.07.2025 переглядів: 4294
- «А хіба його відновили?» Окупанти заговорили про відкриття знищеного ними Льодового палацу 18.07.2025 переглядів: 1280