У Дніпрі тунелі метро під загрозою течій грунтових вод: як виходять із ситуації

У Дніпрі тунелі метро під загрозою течій грунтових вод: як виходять із ситуації

Будівництво метро у Дніпрі поставлене на паузу не тільки через війну, але й оскільки турецький підрядник банально втік з міста. Тому головним питанням залишається утримання тунелів  у безпечному стані. Головна загроза – течії грунтових вод, які заходять у тунелі. Як свідчать новини Дніпра, це питання намагаються вирішити комплексно і розробляють методи, які дозволять локалізувати проблеми і звести її наслідки нанівець.

Найпроблемніша ділянка – від міжтунельної збійки перегону станція «Заводська» – станція «Металургів» і до вентствола. Тут спостерігаються активні протікання. Як передає видання «Відомо», для того, аби впоратися з водами, встановлюються водовідводи, чистяться насоси для їхньої ефективнішої роботи.

З пригніченням ґрунтових вод бригади справляються власними силами. А от зупинити протікання хімічно активних вод, які спричиняють корозію металоконструкцій, бетону та залізобетону конструкцій метро, власними силами не є можливим. Повністю вирішити проблему можна лишень нагнітанням композитних матеріалів. Ізоляційні суміші на основі полімерних смол дозволять подавити течії на молекулярному рівні.

Після загрози підтоплення друге питання стан діючих станцій, які в окремих випадках теж потребують ремонту. Зокрема, на станції "Вокзальна" планується реконструкція системи пожежної сигналізації: улаштування автоматичної системи пожежної сигналізації і впровадженням системи оповіщення та управління евакуацією людей під час пожеж. 

Також існує питання якості рухомого складу, який був придбаний достатньо давно. Плани по закупівлі нових вагонів є, Поки що все зводиться до того, що ретельно перевіряють технічний стан діючих вагонів.

Процес починається задовго до того, як вагон попадає на спеціалізовані шляхи для перевірки. Першим етапом є візуальний огляд. Наступний етап – перевірка електрообладнання. Одним із найважливіших етапів передкомісійного огляду є перевірка гальмівної системи. Не менш важливою частиною огляду є перевірка системи автоматичної синхронізації. Це складна система, що забезпечує плавний та безпечний рух поїзда. Йде перевірка роботи всіх її елементів, включаючи датчики, контролери та виконавчі механізми.

Щодо планів на добудову метро, то поки ремонтують вже існуючі тунелі, а новий підрядник на продовження будівництва має визначитися у 2026 році. Поки що проведені ринкові консультації, участь у них взяли 14 українських та міжнародні компаній.

Реклама