Вербує дітей до лав окупантів: СБУ заочно повідомила про підозру членкині «юнармії»
Служба безпеки України повідомила про підозру військовослужбовиці окупаційної армії, яка проводить системну діяльність з вербування до лав збройних сил рф дітей з ТОТ Луганщини.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Фігурантка є членкинею «головного штабу всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного суспільного руху «юнармія».
«Ця російська мілітарна дитячо-юнацька організація, створена у 2016 році під патронатом міноборони рф, має за мету пропагування серед підлітків служби в окупаційній армії та їх підготовку до участі в майбутніх російських війнах», - розповіли в СБУ.
Наголошується, що у складі «юнармії» діти проходять військовий вишкіл, їх вчать збирати автомати, маршувати, кричати лозунги про вірність армії рф. А її колишні вихованці беруть участь у російській війні проти України.
За даними слідства, військовослужбовиця 3 загальновійськової армії південного військового округу зс рф обійняла керівну посаду в структурі «юнармії» у 2022 році. З того часу вона «проводить постійну роботу щодо пропаганди російського мілітаризму та залучення дітей та підлітків Луганщини до лав організації».
У 2023 році правопорушниця взяла участь в урочистому відкритті в окупованому Луганську на базі однієї зі шкіл «дому юнармії» зі спеціально обладнаними приміщеннями для вогневої та фізичної підготовки дітей.
Також вона брала участь в організації в окупованих містах Луганщини урочистих заходів з посвяти учнів у ряди «юнармії», під час яких вони приносили присягу країні-агресору.
За її участю проводилися чисельні заходи на підтримку російських окупантів, які воюють на східному фронті, передача їм від імені «юнармії» подарунків, дитячих малюнків, листів, «прапора перемоги», відкриття в окупованих містах Луганщини муралів, присвячених російським воєнним злочинцям – учасникам агресії проти України тощо.
За даними досудового розслідування, робота проводиться за координації та фінансування державних органів рф та за підтримки окупаційної адміністрації самопроголошеної «лнр».
«Ця діяльність порушує норми міжнародного права, зокрема, Женевську конвенцію 1949 р. та Конвенцію ООН про права дитини, які забороняють залучення дітей до діяльності, пов’язаної зі збройними конфліктами», – зауважили в СБУ.
Служба безпеки повідомила фігурантці про підозру у порушенні законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, 64 тисячі юнаків та дівчат на окупованій Луганщині росіяни залучили до «добровольчого корпусу».
- 249 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Скільки дітей Сіверськодонецької громади отримали допомогу до свята у 2025 році
- 18:00 У Луганську інформування мешканців окупанти переводять у месенджер MAX, - "Жовта Стрічка"
- 17:00 Сіверськодонецький прихисток на Дніпропетровщині має вільні місця для ВПО
- 16:00 На «Діалозі з бізнесом» громади Луганщини розкажуть про місцеві програми підтримки підприємців
- 15:00 На початок 2026 року Луганщина окупована на 99,6%, - DeepState
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Замість громади — «ввічливі чоловічки»: як росія заселяє окупований Сіверськодонецьк 27.12.2025 переглядів: 648
- Президент відзначив двох луганських рятувальників 28.12.2025 переглядів: 452
- Допомога ВПО, виплати на дітей і соцстандарти: що зміниться з 1 січня 2026 року 01.01.2026 переглядів: 439
- ЛОВА: окупанти пропонують шахтам купувати російське обладнання, у Сіверськодонецьку містян змусили прибирати сніг 28.12.2025 переглядів: 437


На початок 2026 року Луганщина окупована на 99,6%, - DeepState
Знеструмлені прифронтові міста на Луганщині: окупанти заявили про атаку на енергооб’єкт
На окупованій Луганщині скоротили подачу води через низький рівень у резервуарах на насосній станції до 4 січня