Харченко закликав прискорити запровадження дистанційного обстеження зруйнованого житла на ТОТ
Очільник Луганщини Олексій Харченко закликав прискорити розв'язання питання щодо дистанційного обстеження пошкоджених об’єктів, щоб жителі області мали змогу претендувати на компенсацію за втрачене майно.
Про це він заявив на засіданні Координаційного центру з питань управління регіонами, на території яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.
На заході обговорювали питання компенсації за втрачене житло. Олексій Харченко в черговий раз наголосив на потребі запровадити дистанційне обстеження пошкоджених об’єктів.
«Питання, над вирішенням якого облдержадміністрація працює не перший рік, – компенсація мешканцям Луганської області вартості втраченого житла. Наразі люди, які мають житло на тимчасово окупованій території, позбавлені можливості отримати документальне підтвердження факту знищення їхньої нерухомості та розраховувати в подальшому на одержання компенсації. Це – нерівні умови по відношенню до власників знищеного майна на підконтрольній території та території активних бойових дій», – йдеться в повідомленні.
Харченко зазначив, що для розв'язання питання потрібно розробити та прийняти постанову Кабміну про затвердження особливостей проведення дистанційного обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, які розташовані на тимчасово окупованій території.
За його словами, відповідні пропозиції неодноразово спрямовували до центральних органів влади.
«Зокрема, у січні цього року Міністерству розвитку громад та територій України надані зауваження до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до особливостей проведення дистанційного обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, які розташовані на територіях можливих бойових дій, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, для яких не визначена дата завершення бойових дій», – зазначив Харченко.
На засіданні очільник регіону наголосив на необхідності прискорити розв'язання цього питання.
Нагадаємо, раніше керівник Луганської ОВА підписав Меморандум про співпрацю із Закарпатською ОВА щодо забезпечення луганчан постійним або тимчасовим житлом.
- 495 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На Житомирщині перевірили умови проживання ВПО з Луганщини та визначили проблемні питання
- 17:00 На ТОТ Луганщини обмежили водопостачання у десятках населених пунктів
- 15:01 Окупанти на Луганщині скасовують вікові обмеження для чиновників через нестачу кадрів
- 13:02 СБУ затримала уродженця Луганщини, який активував для ворога понад 1000 систем Starlink
- 11:00 На війні загинув військовий з Луганщини Сергій Панамаренко
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Мукачеві попрощалися із захисником з Луганщини Дмитром Погребаком 18.07.2026 переглядів: 785
- У Сіверськодонецькій МВА перерозподілили обов'язки між керівництвом 20.07.2026 переглядів: 681
- Оновили інформацію про гумхаби Луганської області: актуальні адреси та контакти 20.07.2026 переглядів: 599
- «Людям більше не цікава бездушна баночка»: як бджоляр із Луганщини розвиває «Медодай» на Чернігівщині 20.07.2026 переглядів: 587


Окупанти на Луганщині скасовують вікові обмеження для чиновників через нестачу кадрів
СБУ затримала уродженця Луганщини, який активував для ворога понад 1000 систем Starlink
Вчора росіяни 30 разів обстріляли позицій Сил оборони на Луганщині
