В Україні спростили процедуру підтвердження страхового стажу: що зміниться
9 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №13705-д «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо спрощення процесу підтвердження страхового стажу.
Про це повідомляє Суспільне.
Зазначається, що законодавчу ініціативу у другому читанні та в цілому підтримали 242 народні обранці.
Документ передбачає зміни до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з метою спрощення підтвердження стажу та призначення пенсій, зокрема для людей, які втратили документи через ліквідацію підприємств, втрату архівів або тимчасову окупацію територій.
Крім того, закон розширює можливості використання державних реєстрів, що містять дані про трудову діяльність, сплату єдиного внеску, заробітну плату та інші відомості, необхідні для призначення або перерахунку пенсій.
Повідомляється, що закон зобов'язує Пенсійний фонд України інформувати людину у разі відсутності в публічних електронних реєстрах відомостей, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, а також про порядок підтвердження страхового стажу, у тому числі у судовому порядку.
Крім того, документ передбачає зарахування до страхового стажу для визначення права на пенсію періодів роботи, за які не сплатили страхові внески, за наявності у страхувальника заборгованості зі сплати страхових внесків і за умови подання ним за такі періоди звітності.
Якщо трудова книжка відсутня або в ній немає записів, стаж можна підтвердити за допомогою документів, що містять відомості про періоди роботи, показань щонайменше двох свідків або рішення суду.
5 листопада 2025 року Верховна Рада схвалила цей законопроєкт у першому читанні.
Нагадаємо, нещодавно Пенсійний фонд України запустив новий сервіс, який дозволяє громадянам подати заяву на призначення допомоги на проживання ВПО дистанційно.
- 673 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 21 спортсмен з Луганщини отримуватиме обласні стипендії
- 10:00 На що витратили понад 3 млн грн: огляд липневих закупівель у Сіверськодонецькій громаді
- 09:00 У самопроголошеній «лнр» подовжили перереєстрацію автівок, у Луганську багатоповерхівка залишилася без даху
- 08:30 росіяни завдали двох авіаційних ударів на Луганщині
- 19:00 У сіверськодонецькій лікарні відкрили «Простір турботи про ветеранів»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Київщині попрощаються з загиблим військовим з Луганщини Артуром Шматовим 02.08.2026 переглядів: 950
- «Рука лишилася на позиціях»: як боєць із Лисичанська після ампутації повернувся до цивільного життя 01.08.2026 переглядів: 756
- «Він завжди йшов першим». Пам'яті прикордонника Дмитра «Доббі» Погребака 29.07.2026 переглядів: 679
- Що варто знати ВПО у серпні: нововведення, виплати та важливі дати 01.08.2026 переглядів: 662


У самопроголошеній «лнр» подовжили перереєстрацію автівок, у Луганську багатоповерхівка залишилася без даху
росіяни завдали двох авіаційних ударів на Луганщині
У сіверськодонецькій лікарні відкрили «Простір турботи про ветеранів»
