СБУ оголосила підозру керівнику луганської філії окупаційного банку
Служба безпеки України зібрала докази протиправної діяльності колишнього працівника одного з українських банків, який сприяє примусовій інтеграції тимчасово окупованої території Луганської області у фінансову систему рф.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
За матеріалами справи, з вересня 2022 року фігурант обіймає посаду керівника луганської філії «Промсвязьбанку».
У Службі безпеки зауважили, що це одна з ключових державних фінансових установ рф, яку окупанти першою ввели на тимчасово окуповані території Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей для їхньої інтеграції в економіку країни-агресорки.
Слідство встановило, що цей банк «обслуговує потреби окупаційної адміністрації та збройних формувань рф, а також забезпечує примусове переведення захоплених регіонів у рубльову зону».
Крім того, додали в СБУ, установа є «опорною» для військово-промислового комплексу рф, і через неї фінансуються оборонні замовлення. Також у захоплених регіонах активно збільшують кількість її відділень, зокрема, на базі захоплених українських банків.
«Наразі фігурант продовжує керувати філією банку у Луганську, розширювати мережу та забезпечувати фінансові потреби окупантів. До призначення на цю посаду він протягом 8 років очолював створену державою-агресором незаконну фінансову структуру. Він перебуває у розшуку за участь у терористичній організації», - йдеться у повідомленні.
На підставі зібраних доказів СБУ повідомила зловмиснику про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінальний кодекс України (пособництво державі-агресору). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.
Досудове розслідування здійснюють співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, прокурори Луганщини направили до суду обвинувальний акт стосовно «першої заступниці міністра фінансів» самопроголошеної «лнр».
- 505 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На околицях окупованого Сіверськодонецька – сильні пожежі, запах та дим від яких спостерігають у Луганську, – соцмережі
- 18:00 Катував струмом цивільну за проукраїнську позицію: оголосили підозру очільнику «відділу мвс рф» на ТОТ Луганщини
- 17:00 Ще вісім сіверськодончан отримають компенсацію частини першого внеску за іпотечними програмами
- 16:00 «Степами до своїх»: жителів Луганщини запрошують на творчу зустріч в Ужгороді
- 15:00 ВПО запрошують на вебінар щодо оформлення та відновлення документів (РЕЄСТРАЦІЯ)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1345
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1243
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 1038
- В окупованому Луганську сильне задимлення: що відомо зараз 18.08.2026 переглядів: 984


«Степами до своїх»: жителів Луганщини запрошують на творчу зустріч в Ужгороді
ВПО запрошують на вебінар щодо оформлення та відновлення документів (РЕЄСТРАЦІЯ)
Сили оборони уразили комплекс РЕБ в окупованому Луганську, – Генштаб
