У Хмельницькому провели турнір пам’яті загиблого захисника родом з Луганщини

У Хмельницькому провели турнір пам’яті загиблого захисника родом з Луганщини

10 травня у Хмельницькому провели турнір пам’яті захисника України родом з Луганщини, важкоатлета Олександра Пєлєшенка, який загинув на фронті у 2024 році.

Про це повідомляє Суспільне Хмельницький.

Як розповіла журналістам дружина Олександра Пєлєшенка Діана, її чоловік займався важкою атлетикою з десятирічного віку. Після 2014 року він жив і тренувався на Хмельниччині. Був багаторазовим чемпіоном та рекордсменом України та Європи, срібним призером Чемпіонату світу зі стронгмену. А також учасником Олімпійських Ігор-2016 у Бразилії, де посів 4 місце.

Олександр пішов добровільно боронити Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, звільняв Київщину. 

«Потім він був долучений до 79 десантно-штурмової бригади та брав участь в обороні Мар'їнки, яка тривала тоді майже весь 2022 рік. Потім він перевівся та був долучений до 47 окремої механізованої бригади. Загинув Саша у травні 2024 року», – розповіла жінка. 

Воїн загинув, коли йому ледь виповнилося 30 років. У нього народився син, який так і не встиг побачити батька.

Раніше Олександр проводив сам подібні турніри. Тепер його справу планує продовжувати дружина. Також головним спонсором цьогорічного турніру виступив його друг та тренер Юрій Чикида.

«Хочемо його масштабувати, щоб не забували, тому що Саша був дуже потужним спортсменом світового класу. Підіймав ривок 180, поштовх 215. І так само він виступав у моїй категорії. Він побив мій рекорд у ривку. Ривок у мене був 176, він зробив 177», – поділився тренер.

За словами Юрія, участь у турнірі з важкої атлетики взяли діти та дорослі. Загалом 115 учасників з різних міст України. 

Участь у змаганні для дітей безкоштовна. Переможці отримали подарунки та грошову винагороду. Дорослі учасники робили внески, які, за словами організатора, підуть на встановлення пам’ятника Олександру Пєлєшенку в Городку, де він похований.

Турнір планують проводити щорічно.

Нагадаємо, у січні президент посмертно відзначив Олександра Пєлєшенка орденом «За заслуги» III ступеня.