До 11 років тюрми засудили очільника кар'єру на ТОТ Луганщини, який забезпечував ворога будматеріалами
Судовий вирок «генеральному директору ООО "Успенський кар’єр"», що функціонує неподалік Лутугиного на окупованій Луганщині та видобуває природні матеріали для виробництва щебеню, бетону та інших будівельних сумішей, набрав законної сили.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях – м. Сєвєродонецьк.
За матеріалами СБУ чоловіка заочно засудили до 11 років тюрми.
«За матеріалами справи, у 2015 році керівник зареєстрував промисловий об’єкт у фейкових "органах юстиції" угруповання "лнр". Після початку повномасштабної війни він переоформив підприємство вже в окупаційних структурах федеральної податкової служби рф. Відтоді фігурант повністю перевів роботу кар’єру у правове поле країни-агресора та регулярно сплачує податки до її бюджету», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що зловмисник «свідомо діє в інтересах ворога», і продукцію підприємства – передусім щебінь та товарний бетон – у великих обсягах використовують «для зведення фортифікаційних споруд та ремонту військових автошляхів».
«Зокрема, протягом квітня-липня 2022 року, аби продемонструвати лояльність загарбникам, керівник кар’єру безоплатно, "на виконання бойових розпоряджень", відвантажував каміння великої фракції на адресу незаконного псевдопідприємства "гуп лнр "Луганський автодор". Це сприяло відновленню логістичних спроможностей ворога та дозволило окупаційним підрозділам безперешкодно транспортувати зброю та боєприпаси до зони бойових дій», – поінформували в СБУ.
Суд визнав фігуранта винним у пособництві державі-агресорці (ч. 1 ст. 111-2 КК України) та засудив до 11 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна в дохід держави.
У СБУ додали, що наразі засуджений перебуває у розшуку. Строк відбування покарання обчислюватимуть з дня його фактичного затримання.
Досудове розслідування здійснювали співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у взаємодії з УСБУ у Волинській області за процесуального керівництва Волинської обласної прокуратури.
Нагадаємо, судитимуть директора підприємства на окупованій Луганщині, який забезпечував друк пропагандистських газет.
- 494 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 08:35 На Луганщині ворог здійснив14 скидів із БпЛА
- 19:00 Зберігаючи зв’язок із домом: поліцейські Луганщини провели захід для дітей
- 18:00 Увели в обіг марки «Луганщина – це Україна!», які розробили студенти вишів області
- 17:00 Історія помічниці судді з Луганщини, яка після окупації продовжила служити українській державі
- 16:00 Харченко вручив нагороди на Алеї Захисників Луганщини. Зеленський присвоїв два генеральські звання та відзначив луганчан
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1323
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1221
- В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком 17.08.2026 переглядів: 1199
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 1018


На Луганщині ворог здійснив14 скидів із БпЛА
Увели в обіг марки «Луганщина – це Україна!», які розробили студенти вишів області
Історія помічниці судді з Луганщини, яка після окупації продовжила служити українській державі 
