Уряд запустив експериментальний проєкт із фінансування соціальних послуг для ВПО
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про реалізацію експериментального проєкту з організації надання соціальних послуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною» для людей похилого віку та осіб з інвалідністю з-поміж ВПО.
Про це повідомляє офіційне парламентське видання «Голос України».
Згідно з постановою № 966 Кабміну від 22 липня, експериментальний проєкт триватиме до 8 серпня 2028 року та фінансуватиметься з державного бюджету в межах бюджетної програми з розвитку системи соціальних послуг.
Координатором проєкту буде Міністерство соціальної політики, сім'ї та єдності. Також до його реалізації залучать Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, Національну соціальну сервісну службу, банки, що приєднаються до проєкту, органи місцевого самоврядування та надавачів соціальних послуг.
«Механізм передбачає, що бюджетні кошти спрямовуватимуться безпосередньо на оплату соціальних послуг конкретній людині через спеціальні рахунки, відкриті в уповноважених банках. Це дасть змогу отримувачам самостійно обирати надавача послуг із числа учасників експериментального проєкту», – повідомляє парламентська газета.
Зазначається, що постанова також передбачає безперервність отримання соціальних послуг для осіб, які вже користуються аналогічним механізмом, започаткованим у 2024 році, без необхідності повторно проходити процедури призначення за умови наявності потреби та укладення відповідного договору.
Крім того, Мінсоцполітики має до 1 січня 2027 року розробити в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери функціонал для монетизації соціальних послуг, а після завершення експерименту подати Уряду звіт про його результати та пропозиції щодо вдосконалення законодавства.
«Ми плануємо, що у 2026 році послугу підтриманого проживання отримають близько 3 тисяч людей. Державне фінансування буде спрямовано безпосередньо на забезпечення соціальних послуг для конкретної людини. Це зробить систему адресною, прозорою та орієнтованою на людину, яка має право жити в громаді, а не в закритих установах, і отримувати необхідну підтримку за місцем проживання», – зазначив міністр соціальної політики, сім'ї та єдності України Денис Улютін.
Раніше повідомлялося, що в Україні офіційно утворили Міністерство у справах громад, територій та ВПО. Народний депутат Павло Фролов назвав основні напрями роботи новоутвореного міністерства.
- 3 перегляди
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Понад 1 млрд грн: визначили суму збитків від засмічення земель внаслідок обстрілу заводу на Луганщині
- 17:00 Окупанти вирішили, що робитимуть з меблями та побутовою технікою у «безхазяйному» житлі на Луганщині
- 16:00 Сіверськодонецькі військові та родини загиблих захисників отримали ще майже півмільйона гривень допомоги
- 15:00 Окупанти заявили про плани «перепрофілювати» Лисичанський НПЗ
- 14:00 За участь у «націоналізації» нерухомості на Луганщині судитимуть очільницю окупаційної адміністрації
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У програмі житла для ВПО 60+ проведуть додатковий розіграш: чому з'явилися вільні кошти 17.07.2026 переглядів: 1680
- У Бойко з'явилася нова заступниця 16.07.2026 переглядів: 1138
- Помер колишній прокурор Рубіжного та адвокат Іван Сириця 16.07.2026 переглядів: 740
- У Мукачеві попрощалися із захисником з Луганщини Дмитром Погребаком 18.07.2026 переглядів: 710


Уряд запустив експериментальний проєкт із фінансування соціальних послуг для ВПО
Сіверськодонецькі військові та родини загиблих захисників отримали ще майже півмільйона гривень допомоги
За участь у «націоналізації» нерухомості на Луганщині судитимуть очільницю окупаційної адміністрації
