З 6 листопада застосовується нова форма авансового звіту
Наказом Міністерства фінансів від 28.09.2015 року №841 затверджено нову форму звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання.
Варто нагадати, що зазначений наказ приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, оскільки нормотворчу функцію щодо затвердження звіту передано від контролюючих органів до Мінфіну. Додамо, на сьогодні вимоги щодо надання коштів на відрядження прописані в пп.170.9.1 Податкового кодексу України (замість пп.140.7.1, що діяв до 01.01.2015). У новоприйнятому документі також змінено ставку податку на доходи фізичних осіб з 17 на 20%. Окрім того у формі Звіту та Порядку його складання зазначено, що неповернена у строк сума надміру витрачених коштів розраховується з урахуванням п. 164.5 ПКУ, тобто із застосуванням підвищувального коефіцієнта.
Як уже вище повідомлялося, звітувати за використані кошти на відрядження або під звіт за новою формою необхідно з дати офіційного опублікування наказу №841, а саме з 6 листопада. Із цієї ж дати втратив чинність наказ Міндоходів №845 від 24.12.2013р., яким була затверджена попередня форма звіту та Порядку його складання.
І ще раз нагадаємо, Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження або виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок роботодавця, який надав кошти під звіт. У разі отримання готівки із застосуванням платіжних карток, Звіт необхідно подати до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження, а якщо ж платіжна картка застосовується для проведення розрахунків у безготівковій формі – строк подання Звіту не повинен перевищувати десяти банківських днів та за наявності поважних причин може бути продовжений роботодавцем до двадцяти банківських днів.
Якщо ж відряджувальна особа має надміру витрачені кошти, таку суму необхідно повернути в касу або на банківський рахунок особи, яка їх видала, до або при поданні Звіту. У разі неповернення - сума надміру використаних коштів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 та 20% із врахуванням підвищувального коефіцієнта та військовим збором (1,5%).
Щодо обов’язку складання Звіту, то він покладається на підзвітну особу, що отримала такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.
- 1987 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Завтра у Києві луганчан проконсультує фахівець обласного управління ПФУ
- 18:00 Сіверськодончани відсвяткували День вишиванки у Дніпрі (ФОТО)
- 17:06 У п'ятницю половина України мерзнутиме при +8, інша половина - грітиметься при +21
- 17:00 Громада Луганщини надає грошову допомогу захисникам: контакти для отримання
- 16:32 Трамп про переговори між рф та Україною: "Нічого не станеться, доки я не зустрінуся з путіним"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2436
- ВПО можуть отримати компенсацію за оренду житла від ООН – куди звертатися 11.05.2025 переглядів: 2067
- Керівниця департаменту соцзахисту Луганської ОВА Поліщук пішла на пенсію 13.05.2025 переглядів: 1469
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1203