Платники податків відзначили зменшення рівня корумпованості у підрозділах ДФС
Як повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України за ініціативою Головного управління внутрішньої безпеки ДФС протягом лютого-березня 2016 року було проведено опитування платників податків щодо сприйняття та оцінки рівня корупції у підрозділах фіскальної служби.
Це вже друге соціологічне опитування, яке проводиться ДФС для вивчення думки платників податків. Перше відбулося у червні-липні 2015 року, участь в якому взяли 8,6 тис. респондентів з усіх регіонів України. Цього року кількість опитаних зросла на 1,2 тис. та перевищила 9,8 тис. осіб.
«Цьогорічне опитування ми проводили для визначення думки суспільства щодо того, як змінилося сприйняття корупції та які зрушення відбулися з часу попереднього опитування. Позитивно, що порівняно з 2015 роком у поточному на 6,9% збільшилася кількість респондентів, які повідомили про відсутність проблемних ситуацій при спілкуванні з працівниками податкової та митних сфер під час здійснення господарської діяльності», – зазначив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.
За його словами, також на 1,9% зменшилася кількість респондентів, які на запитання «Як часто Ви стикаєтеся з проблемами при спілкуванні з працiвниками податкової та митної сфер» відповіли – «часто», на 1,4% менше платників, які відповіли постійно.
Натомість, кількість платників, які на вказане запитання відповіли «іноді», - зросла на 3,3%.
Важливо, що у 2016 році 9,7% опитаних повідомили, що рівень корумпованості співробітників фіскальної служби значно знизився. Порівняно з минулим роком їх кількість зросла на 2,3%. Також на 2% більше, ніж у 2015 році, респондентів повідомили, що цей рівень «дещо знизився».
Водночас у 2016 році спостерігається динаміка щодо зменшення кількості респондентів, які вважають, що рівень корумпованості підвищується.
«Цьогорічне опитування засвідчило позитивні тенденції у напрямі зниження рівня корупції в органах фіскальної служби. ДФС і надалі вживатиме усіх заходів для оперативного реагування на факти корупційних проявів та їх упередження», – наголосив Юрій Шеремет.
У результаті реалізації Антикорупційної програми ДФС за 4 місяці 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 195 кримінальних проваджень. До суду надіслано 34 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.
Нагадаємо, що в ДФС працює антикорупційний сервіс «Пульс», за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Телефонна лінія працює цілодобово. Тел. (044) 284-00-07.
- 1173 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Окупанти на Луганщині планують закривати школи та об’єднувати їх з дитсадками
- 18:00 У колабораціонізмі підозрюють ще п’ятьох мешканців Луганщини – їх оголосили у розшук
- 17:26 В Україні п'ятниця буде з туманами, дощем та мокрим снігом
- 17:00 Адвокатка пояснила, чому підозрюваний у справі загибелі Анастасії Волкової не перебував під вартою
- 16:41 Європарламент визнав, що росія фальшує історію для виправдання війни проти України
Найпопулярніші новини за тиждень:
- NRC відкриває прийом заявок на виплату допомоги переселенцям – хто може отримати 16.01.2025 переглядів: 10084
- “Такого ніколи не було”: у Сіверськодонецьку невдоволені ставленням окупантів до бізнесу 21.01.2025 переглядів: 4803
- Начальник Сєвєродонецької МВА назвав розмір своєї зарплати 21.01.2025 переглядів: 1669
- Яке ставлення до переселенців та жителів ТОТ в Україні: результати соцопитування КМІС 22.01.2025 переглядів: 1290