Змінено правила передачі матеріалів перевірок для порушення кримінального провадження
Опубліковано 22.07.2016 - 15:00
Прес-служба Державної фіскальної служби України повідомила, що враховуючи зауваження та скарги бізнесу, ДФС внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Відтепер у разі виявлення порушень податкового, валютного чи іншого законодавства, за якими сума завданої державі шкоди є достатньою для притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальні провадження розпочинатимуться, якщо такі податкові повідомлення-рішення набудуть статусу «узгоджених» після адміністративного та/або судового оскарження. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров.
«Фіскальна служба завжди виступає за конструктивний діалог з бізнесом і робить зі свого боку усе можливе, щоб спростити їх діяльність. Нові правила передачі матеріалів перевірок слідчим підрозділам дозволять упередити безпідставний тиск на бізнес та нададуть змогу слідчим ДФС зосереджувати свою увагу виключно на тих платниках, які дійсно задіяні в різних схемах, для пошуку доказів їх злочинів», – зазначив Роман Насіров.
Керівник фіскального відомства розповів, що раніше слідчі мали право розпочинати кримінальні провадження на підставі результатів податкових перевірок, навіть, якщо вони знаходилися на оскарженні в судах. Відтепер ця суперечлива норма врегульована.
Слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріали перевірок для прийняття рішення згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України (крім випадків, визначених пунктом 36 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу) передаватимуться виключно після узгодження грошових зобов’язань (зменшення бюджетного відшкодування), вимог та рішень щодо єдиного внеску. При цьому терміни передачі матеріалів – протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.
«Внесені зміни сприятимуть налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами за рахунок відмови від негативної практики кримінального переслідування за фактами ухилення від сплати податків до остаточного узгодження грошових зобов’язань в адміністративному чи судовому порядку», – підкреслив Роман Насіров.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1249 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:15 Підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон тепер загрожує довічне ув'язнення
- 10:00 Сіверськодонецьким медикам та освітянам виплачуватимуть допомогу на оренду житла
- 09:13 Папі Римський згадав у різдвяній промові війну рф проти України
- 09:00 ЛОВА: Окупанти не розбирають завали, під якими залишились тіла, населення Попасної зменшилося у 80 разів
- 08:45 На Луганщині ворог збільшив застосування БпЛА удвічі-втричі, порівнюючи з листопадом, - Лисогор
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2024 переглядів: 2023
- Знищене майно на окупованих територіях: Рада ухвалила закон про компенсації 19.12.2024 переглядів: 1753
- Харченко пообіцяв придбати житло для сіверськодончан 18.12.2024 переглядів: 1694
- Звільнили директора “Сєвєродонецьктеплокомуненерго” 18.12.2024 переглядів: 1517