Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр став учасником IV Міжнародного фестивалю українського театру «Схід–Захід» (Краків, Польща).
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр став учасником IV Міжнародного фестивалю українського театру «Схід–Захід» (Краків, Польща).
2–9 квітня 2017 року в Кракові, Новому Сончі та Горлицях на півдні Польщі вже вчетверте пройшов Міжнародний фестиваль українського театру «Схід–Захід». Цю унікальну мистецьку подію щороку організовує Фонд масових видовищ і шоу-програм спільно з Центром молоді ім. доктора Генрика Йордана в Кракові.
Цього року серед інших театрів з Чернігова, Чернівців, Києва, Одеси, Львову, Харкова, Рівного, Запоріжжя, Сум, Кракова, Берліну, Тбілісі свою роботу на фестивалі представив і Луганський український театр. Нею стала пластична драма-піар «Легені» відомого британського режисера і драматурга, лауреата багатьох премій Данкана Макміллана, яка нещодавно вийшла прем’єрою.
Постановка вже стала переможцем фестивалю сучасної британської драми Taking the Stage, який проводила Британська рада у вересні 2016 року. Це дало можливість творчій команді, яку очолив режисер-постановник Євген Мерзляков, відчути підтримку британських менторів і наблизитись до розуміння сучасного європейського театру, який сміливо експериментує і тяжіє до невербальних засобів виразності, де актуальним є злиття найрізноманітніших стилів, подолання кордонів стилістики, простору та гри.
Увечері 8 квітня, перед тим як глядачі Краківського «Театру без рядів» змогли побачити виставу «Легені», з промовою виступила директор фестивалю "Wshod-Zachod" Надія Мороз-Ольшанська. Вона наголосила на важливості творчих стосунків між Україною і Польщею і, зокрема, зупинилася на тому, що гасло цьогорічного фестивалю «Крізь терни до зірок» демонструє саме на прикладі Луганського українського театру, що мистецтво в Україні не стоїть на місці, а розвивається, є європейським, має свою автентичність, специфіку й унікальність.
Вистава зосередила увагу глядачів на родинних стосунках. Через промовисту пластику, занурення у психоделічну палітру звуків і вир емоцій двоє виконавців протягом історії довжиною в життя шукють способи заявити про спільну відповідальність чоловіка і жінки за прийняті рішення, якщо вони налаштовані на те, аби прожиті разом роки були наповнені змістом.
Актуальна за темою та європейська за стилем і формою вистава здобула прихильність польської публіки і дала можливість їй доторкнутись до мистецького світу Сходу України. В свою чергу представники Луганського театру отримали безліч емоцій і вражень – нові знайомства, зв’язки, можливість відчути, як це – коли на тебе дивиться іншомовний глядач, познайомитися з польською культурою.
Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр
- 2007 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 21:57 Пробув у полоні понад три роки: в Україну повернувся попаснянин Ігор Левадний
- 19:00 На Донецькому напрямку загинув військовий з Луганщини
- 18:00 У День Героїв в Ірпені провели в останню путь бійця «Люті» Ігоря Єфремова
- 17:46 Погода в Україні у суботу: від +9 градусів до +29 градусів у різних областях
- 17:24 З полону рф звільнили 390 українців. Це перша частина обміну 1000 на 1000, - Зеленський
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти хочуть вкласти понад 90 млрд рублів у захоплену Луганщину, щоб «заякорити» та «застовпити» там бізнес росіян 16.05.2025 переглядів: 3860
- NRC відкриває прийом заявок на грошову допомогу постраждалим від війни: подробиці 16.05.2025 переглядів: 3480
- Кабмін затвердив новий порядок компенсацій за розміщення ВПО 17.05.2025 переглядів: 1700
- На Київщині прощатимуться із загиблим поліцейським з Луганщини 21.05.2025 переглядів: 1322