“Деякі жителі окупованих міст йдуть воювати добровільно, їнших мобілізують росіяни”, - Гайдай.
Частина чоловіків з нещодавно окупованих міст добровільно встали на бік ворога, інших мобілізують примусово. Про це у соцмережах написав голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами в Сєвєродонецьку, Рубіжному та Лисичанську залишилось 10-15 відсотків населення.
“На жаль, вони не сприймали інформацію про мобілізацію чоловіків на раніше окупованій частині регіону, не вбачали загрози для себе. Були впевнені, що «руський мир» – це, перш за все, гідне життя. А зараз, не маючи дому, який зруйнував ворог, перетворюються у негідників, йдучи вбивати жителів сусідніх населених пунктів. Деякі – добровільно. Інші знов не вірять чисельним попередженням, але бачать оголошення із неймовірно високою зарплатнею і чомусь впевнені в покращенні життя. А через декілька днів смиренно йдуть в окопи. Із повісткою. Саме цього вони «ждали и ждали» протягом декількох років?”, - написав Гайдай.
Він зазначив, що основний напрям окупантів після Лисичанська – Бахмут. Але шлях до цього міста пролягає через ту невелику територію Луганщини, яка ще тримає оборону.
“Окупанти б’ють ракетами, застосовують авіацію, аби пробити нашу оборону. Тільки за учора населені пункти на межі Луганщини та Донеччини витримали п’ять авіаударів. До артилерії та систем залпового вогню вже всі, на жаль, звикли. Таких атак за 17 липня зафіксовано 13. Росіяни намагалися просунутися в напрямку Верхньокам’янки, однак зазнали втрат та відійшли. Відбито наступ ворога і поблизу Білогорівки – там теж ворог перераховує тих, хто встиг повернутися на позиції”, - сказав Сергій Гайдай.
Напередодні повідомлялося, що два села на Луганщині залишаються під контролем України.
Натомість у Сєвєродонецьку окупанти запустили свій мобільний зв’язок, намагаються створити “адміністрацію” та показати на камери пропагандистів видимість роботи.
- 1544 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини
- 16:30 Луганські ВПО можуть звернутися до кремінських лікарів (ТЕЛЕФОНИ)
- 14:00 Луганські прикордонники знищили близько десятка ворожих гармат
- 12:00 Одна з релокованих лікарень Луганщини замовила юридичних послуг на 150 тис. грн
- 10:30 ЛОВА: у Сіверськодонецьку опалення є в окремих будинках, у Лутугиному робітникам на рік затримують зарплату
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На утримання сіверськодонецьких КП витратили понад 15 млн грн 13.01.2026 переглядів: 533
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 18.01.2026 переглядів: 515
- Навколо купівлі Сіверськодонецькою МВА «Лісової дачі» виникла суперечка: позиції сторін 14.01.2026 переглядів: 474
- Колишню посадовицю з Луганщини підозрюють у розтраті бюджетних коштів у сфері освіти 12.01.2026 переглядів: 429


Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини
Одна з релокованих лікарень Луганщини замовила юридичних послуг на 150 тис. грн
ЛОВА: у Сіверськодонецьку опалення є в окремих будинках, у Лутугиному робітникам на рік затримують зарплату