В Рубіжному окупанти вперше за три місяці почали упорядковувати стихійні поховання

В Рубіжному окупанти вперше за три місяці почали упорядковувати стихійні поховання

На Луганщині українські захисники зупинили шість штурмових спроб росіян

Про це у своїх соцмережах пише керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай.

Ворог намагається прорвати україсньку оборону на різних ділянках фронту, проте військові завдають противнику втрат на всіх напрямках, де точаться активні бойові дії.

«Росіяни вкотре вдалися до ракетного терору, двічі обстрілявши населені пункти. Ще два рази вони здійснили артилерійські обстріли, а також долучали мінометників. Неодноразово були задіяні безпілотники. ЗСУ зупинили штурмові намір росіян на шістьох ділянках. Окупанти вимушені були відійти, зокрема, в районі Верхньокам’янського», - повідомив Гайдай.

У той же час, росіяни не можуть навести ладу в окупованих ними населених пунктах, каже він.

Очільник Луганщини зазначив, що Рубіжне повністю було захоплене понад 2,5 місяця тому. Центральна та північна частини – майже чотири місяці. Але у місті досі відсутні комунікації, попри гучні заяви окупаційної влади швидко все налагодити. Такі ж обіцянки лунають і на вулицях Лисичанська та Сєвєродонецька. Та люди мають бачити невдалий приклад відновлення Рубіжного.

«Росіяни не можуть організувати навіть елементарний вивіз сміття, яке накопичилося у дворах ще з весни. У кожному кварталі воно перетворилося вже на стихійні звалища. Понівечені кілька місяців тому автівки також залишаються на дорогах посеред міст», - акцентував Гайдай.

Тим часом в Рубіжному вперше за три місяці почали упорядковувати стихійні поховання – вилучили рештки 10 жителів міста.

«Вони вбивали мирних жителів Луганщини, та за цей час навіть не змогли їх перепоховати. Сотні рубіжан залишаються похованими поблизу власних домівок. Тільки офіційно встановлених жертв російського вторгнення наразі понад 400 осіб. Це ті, хто загинув внаслідок обстрілів. А були ще ті, в яких від вибуху поблизу просто зупинялося серце, або через невщухаючі обстріли до людини не могла прорватися карета швидкої. Лише у Сєвєродонецьку облаштоване навесні поблизу Лісової Дачі кладовище нараховує близько 600 могил. Коли загострилася ситуація в Лисичанську, поховання там здійснювала Національна поліція – близько 200 загиблих та померлих. Майже усі вони були ідентифіковані і поховані за звичаями гідного прощання. А от окупаційна влада не в змозі зробити і цього», - підкреслив Гайдай.

Нагадаємо, як воювали за Рубіжне, що стало причиною відступу українських військових від Сєвєродонецька та чому так швидко окупували Лисичанськ в інтерв'ю “5 каналу” розповів актор театру, командир роти батальйону “Свобода” Володимир Ращук.

Фото ЛОДА