Підрахували, скільки людей знаходиться у Луганській області під російською окупацією
Керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдав розповів, скільки людей зараз проживає на окупованій Луганщині та що з ними там відбувається.
Про це йде мова в його інтерв’ю «Kyiv Post».
«Я розділю область на декілька частин, і ви зрозумієте чому. Луганська область до окупації Росією частини території нараховувала у 2014 році два мільйони двісті п’ятдесят тисяч людей. Після 2014 було окуповано 30% області, але в ці 30% ввійшли найбільші міста, такі як Алчевськ, Стаханов, Луганськ, і на підконтрольній Україні території проживало 650 000 людей плюс 200 000 буди зареєстровані як внутрішньо переміщені особи», - каже Гайдай.
Після 24 лютого, коли почалось російське повномасштабне вторгнення в Україну, частину території довелося залишити, бо з усіх боків атакувала російська армія, дуже багато техніки. Військові не змогли б втримати таку величезну розтягнуту лінію оборони.
«Те, що українські війська відійшли до Кремінної й Рубіжного, це було добре тому, що дозволило п’ять місяців тримати лінію оборони. На тій частині територій, де проходила активна фаза бойових дій, якщо намалювати на мапі міста Кремінна, Рубіжне, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Золоте й Попасна – це буде та ділянка, де проходили активні бойові дії. З цієї території виїхала найбільша кількість населення. Тобто залишилось на території Луганської області десь 350 000 людей», - порахував очільник області.
Там, за його словами, де проходила активна фаза бойових дій, життя людей вкрай погане і важке, тому що там розбито буквально все – інфраструктура, водогін, каналізація, газ. На тих територіях, що залишили українські військові, трохи легше – там не було бойових дій, тому інфраструктура вціліла, але у великих містах: Рубіжне, Лисичанськ, Сєверодонецьк – там опалювальний період не можна забезпечити взагалі ніяк.
Також він розповів, що у Сєвєродонецьку до 24 лютого проживало десь120 000 населення, але залишилось 10 000, не більше, решта виїхало. Лисичанськ - десь 100 000 населення, але залишилось в районі 15 000 тисяч.
«Більш як 300 000 людей виїхало на підконтрольну Україні територію, це говорить про те, що люди не хотіли жити в умовах окупації. росія не виконує своїх обіцянок по відновленню, а місцеві жителі це бачать – тобто Попасну взагалі відмовляються відновлювати, немає централізованого водопостачання, Замість сучасної техніки та автомобілів, що будуть займатися ЖКГ, у містах старі ВАЗікі. Тому серед людей, що залишились. будуть протестні настрої, і це спрацює нам на руку», - вважає Гайдай.
Нагадаємо, в інтерв'ю «Сєвєродонецьк онлайн» керівник Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк розповів, що загалом до початку жорстких бойових дій у Сєвєродонецьку проживало близько 130-135 тис. населення. Залишилося 8-10 тис.
Також він обізначив шляхи, якими можна виїхати з окупованої Луганщини.
Фото ЛОДА
- 2630 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У луганчанок - дві медалі на міжнародному турнірі зі стрибків у воду в Німеччині
- 17:03 У неділю в Україні очікується холодна та сонячна погода
- 16:38 рф вперше визнала участь соладтів Північної Кореї у війні проти України
- 16:30 Реформа МСЕК: у Луганській обласній лікарні діють чотири експертні команди
- 15:45 у росії заявили про завершення бойових дій Курщині - у ЗСУ заперечили
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Одна з заступниць керівника Сєвєродонецької МВА отримала понад 1,2 млн зарплати 21.04.2025 переглядів: 5010
- ВПО можуть отримати гроші на оренду житла від УВКБ ООН – куди звертатися 20.04.2025 переглядів: 2248
- Луганським ВПО пропонують житло у Дніпрі та на Прикарпатті – куди звертатися 22.04.2025 переглядів: 2115
- «Великі церковні свята ворог використовує для терору над мирним населенням». Інтерв'ю з капеланом Луганського прикордонного загону 19.04.2025 переглядів: 1428