Підрахували, скільки людей знаходиться у Луганській області під російською окупацією

Підрахували, скільки людей знаходиться у Луганській області під російською окупацією

Керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдав розповів, скільки людей зараз проживає на окупованій Луганщині та що з ними там відбувається.

Про це йде мова в його інтерв’ю «Kyiv Post».

«Я розділю область на декілька частин, і ви зрозумієте чому. Луганська область до окупації Росією частини території нараховувала у 2014 році два мільйони двісті п’ятдесят тисяч людей. Після 2014 було окуповано 30% області, але в ці 30% ввійшли найбільші міста, такі як Алчевськ, Стаханов, Луганськ, і на підконтрольній Україні території проживало 650 000 людей плюс 200 000 буди зареєстровані як внутрішньо переміщені особи», - каже Гайдай.

Після 24 лютого, коли почалось російське повномасштабне вторгнення в Україну, частину території довелося залишити, бо з усіх боків атакувала російська армія, дуже багато техніки. Військові не змогли б втримати таку величезну розтягнуту лінію оборони.

«Те, що українські війська відійшли до Кремінної й Рубіжного, це було добре тому, що дозволило п’ять місяців тримати лінію оборони. На тій частині територій, де проходила активна фаза бойових дій, якщо намалювати на мапі міста Кремінна, Рубіжне, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Золоте й Попасна – це буде та ділянка, де проходили активні бойові дії. З цієї території виїхала найбільша кількість населення. Тобто залишилось на території Луганської області десь 350 000 людей», - порахував очільник області.

Там, за його словами, де проходила активна фаза бойових дій, життя людей вкрай погане і важке, тому що там розбито буквально все – інфраструктура, водогін, каналізація, газ. На тих територіях, що залишили українські військові, трохи легше – там не було бойових дій, тому інфраструктура вціліла, але у великих містах: Рубіжне, Лисичанськ, Сєверодонецьк – там опалювальний період не можна забезпечити взагалі ніяк.

Також він розповів, що у Сєвєродонецьку до 24 лютого проживало десь120 000 населення, але залишилось 10 000, не більше, решта виїхало. Лисичанськ - десь 100 000 населення, але залишилось в районі 15 000 тисяч.

«Більш як 300 000 людей виїхало на підконтрольну Україні територію, це говорить про те, що люди не хотіли жити в умовах окупації. росія не виконує своїх обіцянок по відновленню, а місцеві жителі це бачать – тобто Попасну взагалі відмовляються відновлювати, немає централізованого водопостачання, Замість сучасної техніки та автомобілів, що будуть займатися ЖКГ, у містах старі ВАЗікі. Тому серед людей, що залишились. будуть протестні настрої, і це спрацює нам на руку», - вважає Гайдай.

Нагадаємо, в інтерв'ю «Сєвєродонецьк онлайн» керівник Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк розповів, що загалом до початку жорстких бойових дій у Сєвєродонецьку проживало близько 130-135 тис. населення. Залишилося 8-10 тис.

Також він обізначив шляхи, якими можна виїхати з окупованої Луганщини.

Фото ЛОДА

Голоси відсутні