З Луганщини евакуювали 80% підприємств

З Луганщини евакуювали 80% підприємств

Майже 80 % підприємців евакуювалися з Луганщини, в окупантів зареєструвались трохи більше 5 тисяч: майже всі з них із громад, захоплених в перший тиждень війни. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

До повномасштабного вторгнення росії в Луганській області діяло більше 22 тисяч суб’єктів господарської діяльності.

“Майже всі, у кого була можливість евакуюватися до безпечних регіонів країни, – виїхали. Найбільша кількість підприємців була зосереджена в промислових містах – Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, а також у Кремінній та Попасній. Там проводили господарську діяльність 70 % від загальної кількості суб’єктів. Майже ніхто із них не залишився на окупованій території”, – написав Сергій Гайдай.

Із п’яти тисяч тих, хто перереєструвався і веде бізнес в так званій “лнр” переважна більшість – представники тих громад, які росія окупувала в перший тиждень війни.

“Звісно, є ті, хто чекав на “руський мир” і залишився свідомо. Але в нас багато прикладів тих, хто вирішив виїхати із тих районів, звідки евакуацію не було змоги провести через швидку окупацію громад. Загалом майже 80 % підприємців й інших суб’єктів господарської діяльності виїхали в безпечні регіони України”, - додав очільник Луганщини. 

Значна частина підприємств релокована до Дніпропетровської, Черкаської, Вінницької, Кіровоградської, Полтавської, Хмельницької, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Одеської областей.

Виробничі площі, приміщення, майно багатьох суб’єктів на території Луганщини було пошкоджено та розкрадено. Слід також зазначити, що регіон покинули 320 тисяч мешканців, тобто 50 % населення області.

Тим часом у Львові відкрили медичний хаб релокованих клінік, а в Дніпрі - консультативно-діагностичний центр із Сєвєродонецька
 

Голоси відсутні