Співачка Ірина Бикова: "Як тільки Сєвєродонецьк звільнять, то я одразу туди їду!"
Нещодавно сєвєродонецька співачка Ірина Бикова виклала у своїх соцмережах власні пісні. Дівчина з дитинства живе в світі музики. Але довго не наважувалася представити власну творчість світові. Несподівано для Ірини, пісні знайшли гарний відгук у слухачів. Тому для неї 2022 рік став переламним одразу в декількох напрямках. Вона переїхала до Києва, про який мріяла з 15 років, залишила улюблену роботу в театрі, завела разом з подругою надихаючу кішку і з новим гуртом мріє створювати авторську музику.
Співачка народилась у Сєвєродонецьку, де закінчила музичну школу та коледж ім. С. Прокоф’єва за спеціальністю фортепіано. З дитинства вона ще займалася вокалом з викладачем. Потім дівчина закінчила магістратуру у Луганському університеті культури і мистецтв їм. Тараса Шевченка.
Маючи освіту піаністки, Ірина грає на укулеле, гітарі, сопілці – цьому вже вчилася самостійно.
У рідному місті вона перебувала в декількох групах, з якими виступала на різноманітних заходах або навіть просто на площі Перемоги. Люди збиралися та слухали талановитих музикантів.
Сьогодні співачка дарує свою творчість людям в Києві та передає досвід учням.
Про творчі плани, рідне місто та мрії Ірина Бикова розповіла «Сєвєродонецьк онлайн».
- Знаю, що перед війною ви працювали в Луганському обласному музично-драматичному театрі. Але у Суми, куди переїхав театр, я так розумію, не поїхали?
- Я у Сєвєвєродонецьку викладала, співала в гуртах і хотіла ще знайти роботу, де можна саме співати. І так я попала до театру. Була артисткою-вокалісткою. Це була робота моєї мрії. Я не думала, що все так швидко закінчиться.
Мені вдалося попрацювати там десь пів року, потім ще трохи дистанційно.
Ірина у центрі, зліва подруга Ангеліна, з якою вона поїхала до Києва і яка принесла додому кішку
- Але обрали столицю?
- Потрібно було робити вибір, де жити і працювати. Коли театр вирішив переміститися до міста Суми, я вже в Києві набрала учнів, почала займатися з ними.
Ще до того, як я потрапила до театру, казала, що хочу переїхати до Києва. Якщо говорити про сферу музики, то я не знаю, куди ще їхати, як не туди. Років з 15 хотіла цього. Але мене відговорювали.
В Ужгороді ж вирішила ризикнути. Коли, як не зараз? Всі сміялися – підходящий час для цього, у війну.
- А як Ви опинилися в Ужгороді?
- Ми з моєю подругою виявилися такими панікерками, що 23 лютого вже зібрали валізи. Подруга залишилася ночувати в мене. До ночі збирали речі. Всі прогнозували початок на четверту-п’яту ранку, ми завели будильник навіть. Лежали і думали, що буде зранку – підемо на роботу, чи будемо тікати?
Я прокинулася десь о четвертій, ніби все нормально. Переставила будильник ще на годину. І тоді вже почався наступ. Ми викликали таксі і вирушили на вокзал. Поїхали рейсовим ще потягом до Ужгороду. Довго їхали. Час тягнувся вічність. Ніби життя пройшло, поки ми дісталися Ужгороду. Перебували місяць у родичів на Західній Україні. Потім жили в Ужгороді.
А в квітні поїхали до Києва.
- Ви писали про мрію взяти участь у проєкті «Голос країни». Будете подавати заявку?
- Хотіла подавати заявку, так. Зараз випускається друга частина останнього сезону. Через війну показ призупиняли, тому він розтягнувся. А так, у вересні повинен був стартувати новий сезон, і ось в ньому я хотіла брати участь. Ще в січні вирішила. Але тепер це відкладається.
- Проте Ви випустили власні пісні, які сподобалися слухачам. Як до цього прийшли?
- В кожного артиста, який хоче чогось досягнути, є бажання робити свій продукт. Але мені завжди щось заважало. Була невпевненість у собі. Типу – шедевру я точно не напишу. Це зупиняло.
У столиці в нас теж зібрався гурт. Ми виступали. Я була у піднесеному стані після першого вдалого концерту і на ранок написала пісню. У Києві подруга притягла додому кішку. Врєдну. Ось про неї і пісня. Хочу з нарізок зробити відео під неї.
Друга пісня, яку я випустила - «Доля». Ми зняли для неї відео, яке виклала на широкий загал.
- Очікували, що людям так сподобається?
- Я зовсім не очікувала, що це комусь сподобається. Виклала свої пісні, попередила, що це не шедевр. Люди ж почали писати, що їм імпонує. Для мене це стало приємною несподіванкою. Користувачі соцмереж репостили, лайкали.
Продивлянь було більше, ніж я очікувала – кілька тисяч вже є.
- А що це за врєдна кішка?
- Кішка подруги. Вона її принесла. Я була не дуже в захваті. Луна таке чудить. Я не знала, куди подіти емоції і так народилася пісня.
Кішка Луна
- Давно почали писати пісні?
- Перші спроби писати пісні були взимку, перед війною. Одна пісня російською, тому вона світ не побачить. Більше ніякої російської.
А наступна була про кішку та про долю. Зараз є ще кілька пісень.
- А подальші плани які в плані музики?
- З гуртом є плани. Ми граємо у закладах, виступаємо на вулиці. Хлопцям сподобалися мої пісні і тепер ми хочемо робити свою музику, відходити від каверів, виступати з авторськими піснями.
Гурт в Києві «Лівий берег». Благодійний концерт
- На вашу думку, як музиканта, у музичному плані Сєвєродонецьк розвивався? Пригадую, в нас почали співати на вулицях, на концертах було багато талантів. Зараз порівнюю з іншими містами і розумію, що певний рух в нас таки починався.
- Так, мені здається, що не тільки у музичному плані, а й в інших сферах Сєвєродонецьк почав розвиватися. Можливо, це серце моє говорить зараз, але в останні роки там було дуже класно. Все будувалося, відкривалося, розвивалося.
Фестиваль на турбазі «Кривенька»
День молоді в Сєвєродонецьку
- Хочеться додому?
- Я для себе вирішила, що як тільки Сєвєродонецьк звільнять, то я одразу туди їду. Хочу побути там.
Але жити поки буду в Києві. А далі – хто знає. Сімейні люди обирають тихі міста, як Сєвєродонецьк. Не будемо загадувати.
- 3892 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:09 В ISW надали деталі ситуації на Покровському напрямку
- 15:00 На окупованій Луганщині у ДТП загинули сім людей
- 14:19 Не у 2025 році: у МВФ оновили прогноз щодо закінчення війни
- 13:40 Одна з громад Луганщини хоче облаштувати гуртожиток для ВПО на Київщині
- 12:20 Луганській бригаді ТрО передали допомогу благодійники
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Що сталося з приміщеннями вишів у Сіверськодонецьку, Рубіжному й Старобільську та як їхні справи у релокації 15.12.2024 переглядів: 2255
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку переоформлені квартири визнають “безхазяйними”, в області багатоповерхівки не обслуговуються 15.12.2024 переглядів: 1851
- Знищене майно на окупованих територіях: Рада ухвалила закон про компенсації 19.12.2024 переглядів: 1540
- Харченко пообіцяв придбати житло для сіверськодончан 18.12.2024 переглядів: 1538
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.