Полонені українські військові отримають державну компенсацію
Уряд вдосконалив соціальний захист звільнених з полону оборонців.
Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Сьогодні, 15 листопада, Кабмін ухвалив постанову, яка удосконалює порядок соціального і правового захисту звільнених з російського полону оборонців та родин бранців кремля.
Проєкт постанови розроблений Мінреінтеграції на виконання Закону «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей».
Зокрема, Постановою затверджено:
- Положення про Комісію з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; ця комісія працюватиме при Мінреінтеграції; вона також прийматиме рішення про компенсацію з держбюджету витрат на правову допомогу незаконно ув’язненим рф громадянам України.
- Порядок призначення та виплати допомоги таким особам та членам їхніх родин.
- Порядок ведення Реєстру таких осіб. Реєстр адмініструватиме Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції.
Позбавлені свободи внаслідок агресії рф особи зможуть отримувати 100 тис. грн щорічно під час перебування у полоні та 100 тис. грн одноразово після звільнення. Крім того, у разі смерті такої особи передбачена одноразова фінпідтримка її сім’ї від держави 100 тис. грн.
Раніше повідомлялось, що окупанти продовжують заселятися в квартири містян і мародерити перукарні та підприємства.
- 1311 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Кому саме з пенсіонерів необхідно пройти ідентифікацію до кінця року – роз’яснення Мінсоцполітики
- 17:00 Для луганських ВПО провели різдвяну екскурсію Києвом (ФОТО)
- 16:30 Рубіжанам виплатили понад 300 тис. грн допомоги
- 15:14 До руху спротиву на ТОТ долучаються нові активісти – фото свіжої акції
- 13:00 Помер багаторічний редактор Новопсковської районної газети
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Для чого топпосадовці роблять гучні заяви щодо ВПО та як формується уявлення про допомогу переселенцям 09.12.2025 переглядів: 1434
- На фронті загинув патрульний з Луганщини 09.12.2025 переглядів: 1008
- Колишню освітянку з Лисичанська засудили до 10 років тюрми за колабораціонізм 08.12.2025 переглядів: 923
- Гайдай служить рядовим у ЗСУ, а у корупційній справі є підозрюваним - ЗМІ 12.12.2025 переглядів: 776


Кому саме з пенсіонерів необхідно пройти ідентифікацію до кінця року – роз’яснення Мінсоцполітики
Помер багаторічний редактор Новопсковської районної газети
Уряд перейменував ще одну громаду Луганщини