ЕКЗ: перенесення свіжого або замороженого ембріона
Кріоконсервація ембріонів відкрила нову сторінку у практиці ЕКЗ. З'ясувалося, що штучне запліднення у відкладеному циклі має свої переваги. Це робить ЕКЗ із замороженими ембріонами дедалі популярнішим, хоч і класичний метод не втрачає актуальності. Отже, якому ж методу віддати перевагу — кріоперенесенню чи перенесенню свіжого ембріона?
Звичайне перенесення та кріоперенесення в ЕКЗ
Програма ЕКЗ починається зі стимуляції яєчників та індукції овуляції. Після досягнення зрілості яйцеклітини витягуються, а тоді у лабораторії їх запліднюють спермою партнера чи донора. Протягом 4-6 діб ембріон досягає стадії бластоцисти, що підходить для перенесення в матку. Перед перенесенням жінці призначають препарати естрогену, щоб підготувати до імплантації ембріона ендометрій — шар, якій вистилає матку зсередини. Ендометрій повинен досягти певної товщини та складчастості, щоб створити ембріону оптимальні умови.
Для ЕКЗ у кріопротоколі ембріон заморожують за спеціальною технологією. Кріоперенесення виконують у природному або замісному циклі. У природному циклі час перенесення призначають на певний день лютеїнової фази. Замісний цикл імітує природний за допомогою гормональних препаратів: протягом двох тижнів пацієнтка отримує естроген, тоді додають прогестерон на три-шість днів, а потім переносять розморожений ембріон.
Перенесення свіжих ембріонів відбувається в тому ж циклі, що індукція овуляції, через чотири-шість днів після вилучення яйцеклітин. Кріоперенесення може відбутися у наступному циклі, через цикл або навіть через роки.
Переваги та недоліки перенесення замороженого та свіжого ембріона
Переваги кріоперенесення:
-
Зручність. Можна вибрати відповідну дату.
-
Якщо використовується донорський матеріал, немає потреби синхронізувати цикли реципієнта та донора яйцеклітини, що є досить проблематичним.
-
Можливість пройти преімплантаційну генетичну діагностику (ПГД). Вона триває 2-4 тижні, тому виключена при свіжому перенесенні.
-
Вище відсоток настання вагітності, ніж у свіжому перенесенні, що пов'язано з кращою якістю ендометрію через відсутність впливу гормональних препаратів.
-
Діти, народжені із заморожених ембріонів, мають кращі показники при народженні, що пов'язують зі значно меншим медикаментозним навантаженням на організм матері. Одне з досліджень Медичного журналу Нової Англії показало, що у жінок із СПКЯ вищий відсоток народження живих дітей після кріопротоколу, ніж після класичного.
-
Якщо спроба виявилася невдалою, у наступних можна використовувати заморожені ембріони, не вдаючись знову до стимуляції яєчників та вилучення ооцитів.
-
У вас вже є готові заморожені ембріони на випадок, якщо ви вирішите народити ще одну дитину.
Недоліки кріоперенесення:
-
Заморожування та розморожування переносять не всі ембріони, а лише 95%.
-
Вища вартість.
Переваги перенесення свіжих ембріонів:
-
Швидкість. Все здійснюється в одному циклі, перенесення відбувається через п'ять днів після вилучення яйцеклітини, залишається лише дочекатися результату.
-
Дешевше.
Недоліки перенесення свіжих ембріонів:
-
Менше шансів на настання вагітності. Високі дози гормональних препаратів для індукції овуляції не дають сформуватися ендометрію в потрібній мірі, це може стати на заваді імплантації.
-
Якщо використовується свіже перенесення донорської яйцеклітини, складно поєднати цикли донора та реципієнта. Якщо донорські яйцеклітини виявилися неналежної якості, то доводиться скасовувати всю підготовку реципієнта, а після відпочинку починати все знов.
-
Є дані, що показують, що свіже перенесення частіше пов'язане з недостатньою вагою дитини при народженні, що своєю чергою може спричинити проблеми зі здоров'ям.
-
Вищий ризик позаматкової вагітності.
-
Вищий ризик передчасних пологів.
Як бачимо, усі переваги у кріоперенесення. Проте фахівці попереджають, що на ефективність ЕКЗ впливає не лише й не стільки те, використовуються свіжі або заморожені ембріони. Вирішальну роль грає їхня якість. Ембріони високої якості мають коефіцієнт живородження 78%, хорошої — 64%, а низької — 28%. Якщо заморожується ембріон низької якості, то після розморожування вона не покращиться, так само як не погіршиться висока.
- 1034 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:02 Стало відомо, якою буде погода в Україні на Великдень
- 17:00 Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести
- 16:12 Представник Трампа Віткоф знову зустрінеться із путіним і обговорюватиме Україну
- 16:00 39-річну луганчанку окупанти засудили до 16 років колонії
- 15:08 Україна отримає "рекордне військове фінансування" за підсумками зустрічі у форматі "Рамштайн"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти вимагають у містян надати доступ до їхніх квартир у Сіверськодонецьку. Якщо не буде власників, їх вскриють 04.04.2025 переглядів: 10349
- "Те, що зараз там відбувається, — дійсно ніби радянське минуле". Фотограф планує випустити зін зі світлинами про Старобільськ 06.04.2025 переглядів: 5924
- ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі нової програми 07.04.2025 переглядів: 5723
- «Місто-примара, ким заселятимуть?» Люди висловилися про стан старих районів Сіверськодонецька 04.04.2025 переглядів: 4038