Трьом зрадникам-правоохоронцям загрожує довічне, а «начальнику відділу культури» та головному лікарю – по 10 років тюрми
Двом поліцейським та судовому охоронцю з Луганщини повідомили про підозру у держзраді, а медика та робітника культури звинувачують у колабораціонізмі.
Про це повідомляє прессдужба Луганської обласної прокуратури.
За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом правоохоронцям у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
За даними слідства, в умовах воєнного стану вони зрадили присязі та перейшли на службу до окупантів на захопленій російською федерацією території Луганщини.
Інспектор Старобільського районного управління поліції та командир відділення Служби судової охорони у Луганській області працевлаштувалися до так званого «Марківського районного відділу внутрішніх справ мвс лнр».
Ще одна підозрювана – інспектор Старобільського районного управління поліції – перекваліфікувалася та після проходження співбесіди обійняла посаду в окупаційній «прокуратурі Міловського району лнр».
Наразі вирішується питання щодо оголошення фігурантів у розшук та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Їм загрожує покарання – 15 років позбавлення волі або довічне, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Краматорську.
Також прокурори Старобільської окружної прокуратури Луганської області направили до суду обвинувальні акти стосовно двох жителів селища Марківка, яким інкримінують колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, після повномасштабного російського вторгнення рф в Україну вони підтримали окупаційний режим держави-агресора та почали співпрацювати з ворогом.
У червні 2022 року обвинувачені очолили незаконні «держструктури лнр» на тимчасово окупованій території Старобільщини.
Один з них – колишній завідувач селищного будинку культури. 44-річний чоловік погодився обійняти посаду «начальника відділу культури, молоді та спорту адміністрації Марківського району лнр».
Також на співпрацю з окупантами погодилася 60-річна колишня в.о. директора центру первинної медико-санітарної допомоги у Марківці. Її призначено «головним лікарем Марківської центральної районної багатопрофільної лікарні», що підпорядковується так званому «мінохорони здоров’я лнр».
«Керівники» організовують та забезпечують роботу установ при окупаційній владі рф.
Обвинувачені перебуватимуть у розшуку до моменту затримання. Їм суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а на майно наклав арешт.
Відповідно до санкції статті псевдопосадовцям загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з можливою конфіскацією майна.
Справи розглядатимуться у Покровському районному суді Дніпропетровської області.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, директору «Луганской железной дороги» "світить" 15 років тюрми.
- 853 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 20:50 Погода на вихідні в Україні: вночі до -10, найхолодніше буде в одному регіоні
- 19:00 Першим ВПО призначили субсидію на оренду житла. У Мінсоці готові покращувати інструмент
- 18:00 Скільки заробив та чим володіє начальник Сєвєродонецької МВА: дані декларації за 2024 рік
- 17:23 Генсек Ради Європи прогнозує, що "трибунал для путіна" запрацює у 2025 році
- 16:42 Голову МВА з Луганщини судитимуть за організацію “схеми” на закупівлі колючого дроту
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки 03.02.2025 переглядів: 6949
- ЛОВА: окупанти не побачили у Сіверськодонецьку та Рубіжному промислового потенціалу 05.02.2025 переглядів: 5047
- Ще у трьох будинках у Сіверськодонецьку окупанти виявили “безхазяйні квартири” (АДРЕСИ) 31.01.2025 переглядів: 3824
- Мешканка Луганщини отримала довічне ув’язнення за державну зраду та колабораціонізм 03.02.2025 переглядів: 1998