Судитимуть сімох «начальників», які працюють в окупаційній «адміністраціях» на Луганщині
СБУ сформувала доказову базу щодо сімох колаборантів, які обіймають керівні посади в окупаційних «адміністраціях» на Луганщині.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Серед них – окупант, який з 2014 року воював проти Збройних Сил України та перебував у розшуку у зв’язку з участю у терористичній організації та незаконних збройних формуваннях. У 2022 році брав участь у бойових діях під Сєвєродонецьком, Рубіжним, Попасною та Лисичанськом. У липні минулого року його призначили «и.о. главы администрации г. Лисичанска лнр».
Фігурантами кримінальних проваджень стали колишня працівниця пенсійного фонду України та екскерівниця відділу соціального забезпечення Станично-Луганської ВЦА.
Вони погодились на пропозиції росіян очолити відділення «пенсионного фонда лнр» та «управления социальной защиты населения» в окупаційній адміністрації Станично-Луганского району.
Також задокументували, що мешканка Старобільська невдовзі після окупації міста добровільно працевлаштувалася в «администрацию Старобельського района лнр» й наразі керує «управленим труда и социальной защиты населения».
Колишня головна спеціалістка управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА зробила вибір на користь «кар’єрного росту» та отримала в «адміністрації» Сєвєродонецька посаду «заступника начальника відділу освіти».
Правоохоронці встановили, що на призначення керівниками відділів в «адміністраціях» Сватівського та Марківського районів свідомо погодились інженер-програміст з Лисичанська та підприємець з Марківки. Вони керують «відділами забезпечення життєдіяльності» Мілуватки та Бондарівки.
Наразі зловмисники співпрацюють з окупантами, виконують організаційно-розпорядчі функції та сприяють загарбникам в утвердженні режиму окупації території Луганської області.
Їм повідомили про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.
Розслідування у справах завершено. Матеріали перебувають на розгляді в судах.
Правопорушникам загрожує до 10 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскація майна.
Досудове розслідування проводили слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, СБУ зібрала доказову базу щодо окупаційних «податківців», які примушують бізнес співпрацювати з країною-агресором.
- 847 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 На чемпіонаті світу зі стрибків у воду Луганщину представлятимуть троє спортсменок
- 11:45 росія била по Дніпру саме ракетою РС-26 "Рубеж", а не "Орєшніком", - Financial Times
- 11:00 «Це ж не батареї цілі міняти», - у мережі знов прокоментували показові ремонти окупантів
- 10:40 Верховна Рада скасувала засідання через загрозу ракетного удару, - нардеп
- 10:00 АТ «Сєвєродонецька ТЕЦ» звернулася до звільнених працівників
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 10381
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 4652
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3578
- Загибель Анастасії Волкової: громадськість вимагає справедливого розслідування 14.11.2024 переглядів: 1811