Як Сєвєродонецьк святкував День вишиванки до початку війни (ФОТО, ВІДЕО)

Як Сєвєродонецьк святкував День вишиванки до початку війни (Фото, відео)

Українці щороку у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Це свято започаткувала у 2006 році студентка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк. Відтоді у кожному місті проводять різноманітні заходи, присвячені Дню вишиванки.

Наша редакція вирішила згадати, як Сєвєродонецьк відзначав це свято до початку повномасштабного російського вторгнення.

2016 рік

У міському Палаці культури представили виставку вишиванок та рушників клубів “Червона ниточка” та “Вдохновение”, а також книжкову виставку “Дзеркало народної душі”.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2016 рік

19 травня від Луганської обласної державної адміністрації до міського Палацу культури пройшла хода вишиванок у рамках Всеукраїнської акції “Вишиванковий ланцюг єднання”. До неї долучилися сєвєродончани, гості міста та жителі області.

Фото Луганської ОВА, 2016 рік

Після відбувся концерт за участі місцевих вокальних та хореографічних колективів.

Фото Миколи Скурідіна, 2016 рік

2017 рік

Традиційно усі охочі приєдналися до ходи вишиванок вулицями Сєвєродонецька.

Фото Миколи Скурідіна, 2017 рік

Також в обласному музичному училищі ім. С. Прокоф’єва відбулися урочистості до Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята “В сім’ї вольній, новій”.

2018 рік

День вишиванки відзначали 17 травня. У міському Палаці культури відбувся гала-концерт фестивалю творчості СМЦДЮТ “Сонячні барви”.

Також громадськість традиційно провела ходу вишиванок. Люди пройшли від Палацу культури по проспекту Центральному до площі Перемоги.

Фото Миколи Скурідіна, 2018 рік

Фото "Сєвєродонецьк онлайн", 2018 рік

У міській публічній бібліотеці відбулося потрійне свято, присвячене українській національній вишивці, вшануванню переможців Всеукраї­нського конкурсу учнівської творчості до Шевченківських днів та Дню слов’янської культури.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2018 рік

18 травня у міському Палаці культури до Дня вишиванки відбулася виставка та майстер-клас з вишивки любительського об’єднання “Червона ниточка”, концертна програма від колективів філій КЗ “СМПК” клубів Борівського та Сиротиного, а також вікторина “Вишиванка – скарб нашого народу”.

2019 рік

Сєвєродончани відзначали День вишиванки 16 травня. Традиційно відбулася святкова хода вишиванок від площі Миру до міського Палацу культури під назвою “А я іду по світу в вишиванці. Я – українець! І пишаюсь цим!”.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2019 рік

На площі біля міського Палацу культури організували святкову програму, флешмоб, безкоштовні майстер-класи з вишивки від майстринь клубу “Червона ниточка”, виставку вишиванок та рушників.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2019 рік

2020 рік

Тоді день святкування збігся з карантином через коронавірус, тож більшість заходів відбулися онлайн.

Бібліотека Сєвєродонецького міського Палацу культури до Дня вишиванки представила книжкову виставку “Душа на полотні”.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2020 рік

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека опублікувала легенди про вишиванки.

Творча група учнів та педагогів ДНЗ "Сєвєродонецьке ВПУ" підготувала літературне вітання.

2021 рік

День вишиванки у Сєвєродонецьку відсвяткували 20 травня вишиванковою ходою. Близько сотні учасників традиційно рушили від площі Миру до міського Палацу культури.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2021 рік

Після цього був концерт за участі творчих колективів міського Палацу культури, СДЮК “Юність”, Центру дитячо-юнацької творчості з Сиротиного.

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2021 рік

Також у День вишиванки у Сєвєродонецьку на площі Миру відбулося урочисте нагородження переможців, призерів та учасників міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

Фото Сєвєродонецької міської адміністрації, 2021 рік

У 2022 році через активні бойові дії у Сєвєродонецьку не було ніяких заходів.

До цьогорічного свята сєвєродонецький активіст Микола Скурідін опублікував відеозбірку, як у Сєвєродонецьку святкували День вишиванки з 2014 по 2021 рік.