Пентагон уникає відповіді про надання ATACMS Україні, але каже про "зелене світло" для навчань на F-16
У Пентагоні уникають відповіді на питання про надання Україні далекобійних ракет ATACMS, але заявляють, що президент США Джо Байден дав "зелене світло" щодо навчань українців на F-16.
Про це на брифінгу сказала речниця Пентагону Сабріна Сінгх.
Вона ухилилася від відповіді на питання щодо того, чи можна очікувати співпрацю США і Німеччині у питанні надання Україні далекобійних ракет, оскільки Німеччина заявляла, що не надсилатиме ракети Taurus доки США не надсилатимуть свої власні ракети.
"Я б хотіла, щоб ми дозволили Німеччині говорити про свою власну безпекову допомогу та про те, що вони вирішать надати. Кожна країна приймає власні суверенні рішення. Ви бачили, як зібралася Контактна група з питань оборони України. Я думаю, що минулого місяця у нас була наша 14-та зустріч, і кожного разу кожна країна зобов’язується та оголошує надання ресурсів для України, які, на їхню думку, можна надати. З точки зору того, що надали Сполучені Штати... ми забезпечуємо Україну артилерією, ми забезпечуємо протиповітряну оборону, ми продовжуємо навчати українців на базах США та з нашими партнерами та союзниками по всьому світу", - сказала Сінгх.
Вона нагадала, що ЗСУ під час контрнаступу "неймовірно ефективно використовують озброєння, яке надали США".
"Вони, знаєте, прямо зараз, у розпалі свого контрнаступу, вони досягають поступових успіхів, але ми знали, що це буде важка боротьба. І тому ми впевнені в системах і зброї, які надаємо. Але я думаю, що важливо пам’ятати, що це стосується не лише Сполучених Штатів. Як ви згадали, Німеччина надає допомогу у сфері безпеки. Контактна група з питань оборони України складається з 50 різних країн-партнерів і союзників по всьому світу. Отже, це глобальні зусилля, і Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - додала Сінгх, не задавши нічого про далекобійні ракети.
Щодо підготовки українських пілотів на F-16, вона зазначила, що Данія та Нідерланди лідирують у цьому питанні.
"Президент дав зелене світло, щоб дозволити та підтримати навчання, але я просто не маю жодних додаткових оновлень щодо конкретних пілотів, які навчаються", - зазначила вона.
Нагадаємо, 3 серпня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус виступив проти поставок Україні крилатих ракет Taurus. Він пояснив занепокоєність Німеччини "особливою дальністю" цього озброєння в 500 кілометрів, а також тим, що США не поставили Україні жодної подібної крилатої ракети.
7 серпня голова постійної делегації Верховної Ради в парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв повідомив, що у Німеччині парламентські фракції досягли консенсусу в питанні передачі Україні далекобійних ракет Taurus. Проте і досі від німецької сторони не було жодних офіційних повідомлень.
- 453 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 Сіверськодончани перемогли на турнірі найсильніших з боксу
- 15:24 ЗМІ заявили, що Буданов сказав про "дуже небезпечні процеси для самого існування України" у разі відсутності...
- 15:00 Переселенці у Запоріжжі можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН – як записатися
- 14:30 "російські війська займають 89 відсотків селища", - ISW про Велику Новосілку
- 14:00 Сіверськодончанам відшкодовуватимуть проїзд та перевезення майна, – Харченко
Найпопулярніші новини за тиждень:
- “Такого ніколи не було”: у Сіверськодонецьку невдоволені ставленням окупантів до бізнесу 21.01.2025 переглядів: 5453
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку змушують звільняти квартири від меблів, у Рубіжному на все місто чотири таксофони 26.01.2025 переглядів: 5084
- Окупанти розповіли, коли віддадуть будинки Сіверськодонецька єдиній управляючій компанії 23.01.2025 переглядів: 2070
- Начальник Сєвєродонецької МВА назвав розмір своєї зарплати 21.01.2025 переглядів: 1827