Польща підготувала транзитні коридори для експорту українського зерна, – Дуда
Президент Польщі Анджей Дуда заявив про підготовку транзитних коридорів для українського зерна.
Про це повідомила канцелярія президента.
“Завдяки праці наших аграріїв ми самодостатні. Нам не потрібне зерно з України. Їх чудові врожаї під час війни дуже мало дісталися країнам, які їх справді потребували”, – йдеться у повідомленні.
За словами Дуди, у Польщі підготували транзитні коридори, завдяки яким українське зерно може проходити через Польщу та експортуватися куди потрібно.
“Ми намагаємося допомогти Україні та тим країнам, які потребують цієї допомоги. Я вважаю, що це правильне рішення, що польський уряд залишив заборону на продаж українського зерна на польському ринку. Але ми повинні зробити все, щоб транзит був якомога більшим”, – зазначив він.
Довідка: Польща ще 15 квітня обмежила експорт через свою територію (в тому числі транзитом) сільськогосподарських товарів з України. Польські політики заявляли, що фермери потерпають і зазнають збитків через дешеве зерно і сільськогосподарську продукцію з України. До рішення Польщі доєдналися Угорщина, Словаччина та Болгарія.
Єврокомісія погодилася виділити 100 млн євро на компенсації фермерам цих країн, зазначаючи, що ембарго накладається лише на кілька зернових та олійних культур з України. 15 вересня ембарго мало бути зняте, але Польща, Угорщина і Словаччина відмовилася від цього і продовжили заборону на ввіз продукції з України.
Нагадаємо, раніше заступник міністра економіки України Тарас Качка повідомляв, що якщо Варшава не скасує додаткові заборони на українське борошно та корми, Україна "буде змушена вжити заходів та відповідь заборонити імпорт фруктів і овочів з Польщі".
- 614 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:11 Підтримка працевлаштування ВПО: які програми діють у громадах Луганщини
- 09:00 ЛОВА: Сіверськодонецьк залишився без бензину, а Новодружеськ чотири роки живе без світла
- 08:42 росіяни 17 разів штурмували позиції Сил оборони на Лиманському напрямку
- 19:00 «Діалог з бізнесом»: підприємцям нагадають про терміни і перелік звітів, які подають до ТЦК та СП
- 17:00 Судитимуть директора підприємства на окупованій Луганщині, який забезпечував друк пропагандистських газет
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецькій громаді призупиняють роботу закладів загальної середньої освіти (ПЕРЕЛІК) 08.06.2026 переглядів: 2924
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1374
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1309
- Вночі в окупованому Сіверськодонецьку було гучно: що відомо 10.06.2026 переглядів: 1086


росіяни 17 разів штурмували позиції Сил оборони на Лиманському напрямку
Сили оборони уразили майстерню з виробництва боєприпасів та живу силу окупантів на Луганщині, – Генштаб
На війні загинув сіверськодончанин Костянтин Ткаченко
