Вперше в Україні присудили винагороду викривачу корупції
В Україні сід вперше ухвалив рішення про виплату винагороди викривачу корупції. Вона становитиме 13 млн 299 тис. 950 грн.
Про це повідомляє пресслужба ВАКС.
У понеділок, 2 жовтня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби. ВАКС визнав його винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 190 КК.
Також вперше суд ухвалив рішення про виплату винагороди викривачу, яка становитиме 13 млн 299 тис 950 грн. Як повідомляє finance.liga.net, викривач Євген Шевченко повідомив про спробу підкупу за $6 млн керівників антикорорганів у 2020 році. Йдеться про організацію хабаря $5 млн, які призначалися керівникові САП Назару Холодницькому. За даними слідства, у нього хотіли "купити" зняття підозри з ексміністра Злочевського у справі про розкрадання стабілізаційного кредиту Реал Банку. Ще $1 млн нібито був призначений для посередників.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України особі призначено покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Відповідно до частин 2, 3 ст. 75 КК України, обвинуваченого звільнили від відбування покарання у виді 5 років позбавлення волі з випробуванням та визначили іспитовий строк тривалістю 3 роки.
Згідно з угодою, обвинувачений взяв на себе обов’язки співпрацювати в іншому кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину, яке розслідується НАБУ, а також забезпечити перерахування 50 млн грн на підтримку Збройних Сил України.
Крім того, суд застосував спеціальну конфіскацію на користь держави у розмірі 6 млн доларів, з яких 5 млн 950 тис доларів уже передали на підтримку ЗСУ та ще 50 тис доларів буде перераховано до бюджету згідно з цим вироком.
Шевченко називають "позаштатним працівником НАБУ" з 2016 року.
У Facebook він повідомив, що даний епізод кваліфіковано як "шахрайство" і з цього мільйона доларів він, як викривач, додаткові $100 тисяч не отримав, оскільки законом винагорода передбачена лише за корупційні злочини, а шахрайство до їх переліку не входить.
"Втім, сьогоднішнє рішення суду безумовно є визначним досягненням як для мене особисто, так і для усієї антикорупційної системи загалом, адже вперше в історії України громадянин за викриття корупційного злочину отримає від держави достойну винагороду. Це виводить роль викривача на новий, зокрема фінансово цікавий рівень", – написав Шевченко.
Нагадаємо, Президент Литви розповів, як корупція в Україні значно впливає на постачання західної зброї.
- 438 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Буткевич розповів, як отримав від окупантів статтю за нібито обстріл будинку у Сіверськодонецьку
- 17:00 У неділю у деяких регіонах буде сніг
- 17:00 Окупований Луганськ завалений сміттям, у комунальників дефіцит кадрів та техніки, - “Жовта стрічка”
- 16:00 У ЗМІ звернули увагу на відеозвернення путіна, де він сказав про удару по Дніпру
- 15:45 “Вибору не лишається”: черги до лікарів у Сіверськодонецьку займають з ночі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11123
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5310
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3989
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1056