Міноборони скоротило терміни постачання української зброї на фронт: скасували надмірні випробування
З 1 листопада Міністерство оборони України суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ.
Як повідомляє Міноборони, на період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань.
За новими правилами, саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів. Раніше військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів, повідомляє відомство.
“Ми скасували надмірні випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість всіляких перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, спрощуємо механізми постачання зброї та техніки у війська”, - наголосив заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Запроваджені зміни також дозволять військам отримувати нові зразки ОВТ швидше.
"Раніше, наприклад, щоб забезпечити гарантійний термін зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку ОВТ треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом шести місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи буде він працездатним протягом 10 років. Ця вимога зараз скасовується", - йдеться у повідомленні.
Міноборони зазначає, що "у багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт". Отже, ці показники терміну зберігання ніяк не впливають на якість застосування зразка.
Також варто наголосити, що відтепер Збройні Сили та Міністерство оборони наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників: ефективності зразка техніки, його безпечності для особового складу та надійності в експлуатації.
Виробник бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.
На фото: українська колісна самохідна гаубиця 2С22 "Богдана", калібр 155 мм.
Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall та "Українська оборонна промисловість" утворили спільне підприємство. Спільне підприємство здійснюватиме обслуговування та ремонт техніки, поставленої партнерами Україні. Також на цьому підприємстві проходитиме локалізація виробництва провідних зразків техніки Rheinmetall AG.
- 399 переглядів
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:51 Українські військові вважають, що перед початком будь-яких перемовин росіяни мають вийти з України, - Reuters
- 11:00 «Робота є? Інженер заводу Азот, іди на будівництво лопатою кидай», - містяни про життя в окупованому Сіверськодонецьку
- 10:43 Axios: Зеленський зустрінеться з путіним навіть якщо росія не припинить вогонь
- 10:00 Матір загиблого воїна з Луганщини у пам'ять про сина взяла під опіку чотирьох дітей: історія про посмертно втілене...
- 09:29 Трамп сказав, що Україна має негайно погодиться на пропозицію путіна на зустріч у Туреччині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2343
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1293
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1119
- 3 тисячі на переїзд, 5 – на оренду: ще одна громада Луганщини фінансово підтримуватиме ВПО у працевлаштуванні 05.05.2025 переглядів: 1060