Голова Служби зовнішньої розвідки назвав "ключ до виграшу росії у війні в Україні"
Голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко вважає, що в Кремлі зрозуміли: ключ до виграшу – внутрішня дестабілізація в Україні.
Про це він написав у своєму блозі на Інтерфакс-Україна.
На думку Литвиненка ФСБ рф вважає поточну стратегію з підриву західної воєнної, економічної та політичної допомоги малоефективною, тому Кремль планує скорегувати стратегію і дестабілізувати ситуацію в Україні.
Литвиненко пише, що рф має намір сконцентруватись на трьох завданнях:
- тиск по всій лінії фронту із захопленням окремих, політично і медійно важливих точок, зокрема Авдіївки;
- знищення взимку критичної інфраструктури (електростанції, нафтопереробні заводи, транспортні вузли) для зниження якості життя;
- підрив суспільної єдності через підживлення амбіцій і провокування військових ("лише вони можуть навести лад"), опозиційних політичних сил ("тільки вони гідні керувати Україною"). В Україні має сформуватись критична маса невдоволення політикою чинної влади. Росіянам байдуже хто прийде до влади після чинного керівництва. Вони переконані, що хто б це не був, він не зможе опанувати ситуацію, а Україна порине у хаос. Зрештою Захід не лише призупинить допомогу, але й вийде на рф з пропозиціями про термінові переговори та призупинення війни.
"Так, чи приблизно так, думають і планують у Кремлі. Обізнаний – це озброєний", - зазначив Литвиненко.
Також він написав, що війна увійшла у стадію війни на виснаження.
"Дедалі більше свідчень, що кремль готовий вести війну стільки скільки треба. рф вже зараз закладає чинник "сво" в плани комплектування ЗС рф 2024-2025 набір військових", - зазначив Литвиненко.
Він зазначає, путін переконаний, що повернути Україну та решту "історичних російських земель" й відновити імперію можна лише уу межах глобального перерозподілу світу.
"Такий перерозподіл може тривати 10-15 років, супроводжуватись конфліктами різного масштабу і інтенсивності, можливо із використанням ядерної зброї. Причому війна проти України сприймається наразі кремлем як важливий, але не єдиний фронт для рф, що фактично веде світову війну із США і Заходом у цілому", - написав Литвиненко.
На його переконання, в путіна є чотири завдання з дестабілізації ситуації у світі, які він намагатиметься виконати:
Завдання 1 – забезпечити внутрішню стабільність, мобілізувати населення і економіку, збільшити виробництво озброєння та військової техніки.
Завдання 2 – сформувати альтернативну Заходу коаліцію держав.
Завдання 3 –підготовка до майбутньої агресії проти інших країн.
Завдання 4 – роздмухування конфліктів на Близькому Сході, в Африці і на Балканах.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вважає, що російський режим хоче усунути його з посади президента України до кінця 2023 року. Зеленський заявив, що рф хоче організувати в Україні "Майдан-3", через що в Україні його піддали критики, у тому числі прибічники і учасники Революції Гідності, зазначаючи, що "Майдан" неможливо організувати чи зібрати за наказом, тим більше за наказом рф.
- 726 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 За матеріалами ДБР «єдиноросу»-лісничому з Луганщини загрожує до 10 років ув’язнення
- 18:00 На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини
- 17:00 Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів
- 16:00 У Раді створили ТСК для розслідування махінацій з житлом для військових та ВПО
- 15:00 «Кожен день стає випробуванням»: як виживають без світла в окупованих Новодружеську та Привіллі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 835
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 701
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 651
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 603


На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини
Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів
У Рубіжанській МВА новий начальник