The Economist про Залужного і рейтинг Зеленського: "рф готова скористатися політичним розколом в Україні"
Росія вже намагається заробити на амбіціях і напруженості в українській політиці. "Тріщини" виникли не лише "на політичних лініях", але й між військовим і політичним керівництвом.
Про це пише The Economist у статті "Росія готова скористатися політичним розколом в Україні", посилаючись на джерела у розвідці, а також на спілкування з українськими депутатами і урядовцями.
Крім того, видання отримало дані закритого соціологічного опитування з рейтингами військово-політичного керівництва України.
The Economist нагадує, що коли росія почала вторгнення в лютому 2022 року, конкурентна політика в Україні "впала в сплячку", а повернулася, коли загроза існуванню України зменшилася пізніше того ж року.
"Опозиційний нардеп Ярослав Железняк каже, що все ще існує "широка згода" щодо фундаментальних питань національної безпеки. Але відомий депутат із партії президента каже, що "штовханина вже зробила Україну нестабільною". Помилки робляться з усіх боків. А президентські спроби "централізувати прийняття рішень" і "закрити інакомислення" мають протилежний ефект", - йдеться у статті.
Видання пише, що відносини між президентом Володимиром Зеленським і його головкомом Валерієм Залужним "називають жахливими".
"Вперше про розбіжності в думках стало відомо влітку минулого року. Нещодавнє відверте інтерв’ю The Economist із генералом, у якому він заявив, що війна в Україні зайшла в глухий кут, вивело цей конфлікт у відкриту площину. Зеленський публічно дорікнув своєму генералу за заголовки. В одному з пізніших інтерв’ю він, мабуть, попередив пана Залужного, щоб той тримався військових справ, а не "займався політикою", - зазначається у статті.
Високопоставлене джерело The Economist в уряді припускає, що відкритий конфлікт у керівництві був передбачуваним результатом контрнаступальної операції, яка "застопорилася і не пішла за планом".
"Чиновник каже, що пан Залужний, ймовірно, нерозумно суперечив більш оптимістичним публічним позиціям свого президента, але мало хто в уряді міг би сперечатися з його тверезими висновками. Зараз йдуть звинувачення щодо того, хто винен у невдачі", - зазначається у статті.
Також видання нагадує статтю BBC про кримінальне розслідування щодо оборони півдня України, в якому Залужний "поки що є свідком".
"Згідно з деякими повідомленнями, пана Залужного наразі називають лише свідком розслідування; але це може змінитися на щось серйозніше. Союзники кажуть, що можливість кримінального звинувачення спрямована на те, щоб тримати його в полі. Його участь у ЗМІ можна розглядати як страховий поліс, припускає джерело в Генштабі", - зазначається у матеріалі.
Внутрішнє опитування, з яким ознайомився The Economist, свідчить про те, що президент Зеленський, якого колись хвалили за роль у захисті країни, був заплямований корупційними скандалами в його уряді та занепокоєнням щодо напрямку розвитку країни.
"Цифри, датовані серединою листопада, показують, що довіра до президента впала до +32%, це менше ніж вдвічі ніж у досі шанованого генерала Залужного (+70%). Кращі рейтинги за президента має і український розвідник Кирило Буданов (+45%)", - підкреслюється у статті.
Видання робить висновок: опитування показує, що "Зеленський ризикує програти президентські вибори, якщо він коли-небудь зіткнеться зі своїм головнокомандувачем". Також у статті нагадують, що поки що і більшість українців і сам Зеленський проти проведення виборів, "але падіння його рейтингів ще може переконати його змінити свою думку".
Високопоставлене джерело The Economist в уряді припускає, що російська пропаганда набула популярності, тому що у неї "є матеріал для гри". "Корупція є", - визнає він.- Менеджмент часто неефективний. Україна недостатньо перевела свою економіку на воєнний стан. Але тільки росія виграє, якщо президент буде вигнаний".
"Деякі наші політики недостатньо турбуються про російську загрозу, і це мене злить. Вони думають, що можуть претендувати на владу, знищити Зеленського, і це не матиме жодних наслідків", - каже урядове джерело.
"Служби безпеки фактично ліквідували більшість важелів російського впливу з початку війни", - додав він. - Найефективнішими важелями тепер стали самі українці".
Читайте також: П'ять пріоритетів України, щоб вирватися з позиційної війни з рф: колонка Залужного в The Economist
- 677 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У луганському хабі в Харкові прийматимуть лікарі: які обстеження можна пройти
- 17:24 Синоптикиня надала прогноз погоди на неделю та розповіла, коли очікувати на потепління
- 17:00 На Дніпропетровщині пропонують безкоштовний курс англійської для дітей ВПО
- 16:04 росіяни вдарили по багатоповерхівці на Сумщині: під завалами можуть знаходитися люди (ОНОВЛЕНО) (ФОТО)
- 15:54 У Forbes розповіли, що чекає на скандальну 155-ту механізовану бригаду
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Виплати ВПО продовжили до серпня 2025 року 28.12.2024 переглядів: 4570
- На Дніпропетровщині проводжають в останню путь 24-річного захисника з Луганщини 03.01.2025 переглядів: 1349
- У сіверськодонецькому КНП “КДЦ” повідомили про смерть лікарки 31.12.2024 переглядів: 1237
- У Торецьку загинув капітан поліції з Сіверськодонецька 31.12.2024 переглядів: 1116