Україна змінила використання Leopards, вже немає боїв "танк проти танка", — AFP

Україна змінила використання Leopards, вже немає боїв "танк проти танка", —  AFP

Заступник командира роти 21 механізованої бригади повідомив, що танк Strv 122 – шведська версія Leopard 2A5 – зараз використовується для ураження піхотних груп або складів боєприпасів.

Повідомляє Barrons з посиланням на AFP NEWS

"Іншими словами, він не використовується так, як під час контрнаступу", - сказав 25-річний Руслан, маючи на увазі літню кампанію на півдні.

Лінія фронту в Україні, в тому числі в Харківській області, де були розгорнуті танки Strv 122, протягом останнього року була в основному нерухомою.

Але з вересня московські війська неухильно просуваються до Куп’янська, охопленого війною міста, де колись проживало 30 тис. людей, у Харківській області, що межує з росією.

Поблизу Лимана на Донеччині танки Leopards здебільшого працюють парами, вистрілюючи приблизно по 15 снарядів по будь-якій російській позиції.

"Так ефективніше", – пояснив командир роти Антон, додавши, що інколи танки виставляли двічі на день, а то й двічі на тиждень.

"Фронт трохи заспокоївся. Зима йде. Силами наступати не будемо", - сказав він.

Leopards також були задіяні, щоб стримати російські сили під Авдіївкою, промислового міста в Донецькій області, яке Кремль намагався захопити майже два місяці.

Антон, який, як і Руслан, відмовився назвати своє прізвище з міркувань безпеки, заявив, що хоче повернутися в наступ.

Бій "танк проти танка", як він пояснив, дозволить його екіпажу максимально використати якості Leopard. "Зараз ми займаємо оборонну позицію. Але нам потрібно спланувати, як йти далі і повернути собі територію", - сказав він.

Нагадаємо, на початку 2023 року після довгих зволікань Німеччина та інші європейські країни поставили Києву близько 70 танків Leopard для довгоочікуваного контрнаступу.  В ЗСУ сформували нові підрозділи для атаки, наприклад 21 механізовану бригаду.

Washington Post провів інтерв’ю з понад 30 високопосадовцями з України, США та європейських країн. У ньому представлені нові відомості та раніше невідомі подробиці про глибоку участь Штатів у військовому плануванні контрнаступу та фактори, які сприяли розчаруванню у ньому.

Розвідувальне співтовариство США розраховувало, що контрнаступ ЗСУ мав лише 50/50 шансів на успіх, враховуючи міцну, багаторівневу оборону, яку росія створила протягом зими та весни.