Південна Корея стала найбільшим постачальником артилерійських боєприпасів для України, — WP
Напередодні контрнаступу ЗСУ в Україну на початку 2023 року почали надходити артилерійські боєприпаси 155-мм калібру з Південної Кореї, яка стала найбільшим постачальником, ніж усі європейські країни разом узяті.
Про ц йдеться у статті The Washington Post про те, як готувався і як тривав контрнаступ ЗСУ.
У ній зазначається, що коли союзники, зокрема і США, разом з Україною планувати операцію, великою проблемою було постачання 155-мм снарядів, які дозволили б ЗСУ конкурувати з величезним артилерійським арсеналом росії.
У Пентагоні підрахували, що Києву потрібно 90 тисяч і більше на місяць. У той час як виробництво в США хоч і зростало, але ледь перевищувало одну десяту цього числа.
"Південна Корея мала величезну кількість боєприпасів, наданих США, але її закони забороняли відправляти зброю в зони бойових дій. Пентагон підрахував, що близько 330 тис. 155-мм снарядів можна було б перекинути повітрям і морем протягом 41 дня, якби Сеул вдалося переконати. Високопоставлені посадовці адміністрації провели переговори з колегами в Сеулі, які були сприйнятливими. Снаряди почали надходити на початку року, що зрештою зробило Південну Корею більшим постачальником артилерійських боєприпасів для України, ніж усі європейські країни разом узяті", - пише видання.
Більш безпосередня альтернатива передбачала б використання арсеналу 155-мм снарядів американських військових, які, на відміну від південнокорейського варіанту, були оснащені касетними боєприпасами.
"У Пентагоні їх тисячі, які припадали пилом десятиліттями", - пише WP.
Усередині боєголовки цієї касетної зброї, офіційно відомої як вдосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення, або DPICM, були десятки бомб, які розлітаються по великій території. Деякі з них неминуче не вибухнуть, становлячи довгострокову небезпеку для цивільного населення, і 120 країн, у тому числі більшість союзників США, але не Україна чи росія, підписали угоду про їх заборону.
Відправку Україні касетних боєприпасів у США схвалили не одразу, а набагато пізніше, коли вже контрнаступ тривав кілька місяців.
Нагадаємо, Washington Post провів інтерв’ю з понад 30 високопосадовцями з України, США та європейських країн. У ньому представлені нові відомості та раніше невідомі подробиці про глибоку участь Штатів у військовому плануванні контрнаступу та фактори, які сприяли розчаруванню у ньому.
Розвідувальне співтовариство США розраховувало, що контрнаступ ЗСУ мав лише 50/50 шансів на успіх, враховуючи міцну, багаторівневу оборону, яку росія створила протягом зими та весни.
- 514 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:17 Кім Чен Ин заявив, що участь КНДР у війні між росією та Україною є виправданою, - Reuters
- 11:00 Компенсації за працевлаштування ВПО: у яких регіонах найчастіше користуються програмою
- 10:39 У МЗС висловили демарш країнам, чиї представники були на параді 9 травня у росії
- 10:00 У ЛОВА розповіли, чому деякі будинки в окупованому Сіверськодонецьку чекають на відбудову роками
- 09:23 Посольство США попередило про загрозу масштабної повітряної атаки найближчим часом
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Від георгіївської стрічки до червоного маку — як Луганщина вшановувала день Перемоги над нацизмом 08.05.2025 переглядів: 2868
- Окупанти вдарили по техніці лисичан, яка задіяна у зведенні фортифікацій на Донеччині (ВІДЕО) 04.05.2025 переглядів: 2142
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1221
- 3 тисячі на переїзд, 5 – на оренду: ще одна громада Луганщини фінансово підтримуватиме ВПО у працевлаштуванні 05.05.2025 переглядів: 1029